Sosyal Medya

Ekonomi

Bir zam da içme suyu fiyatlarına

İstanbul’da dışarıdayken gün içinde sıklıkla tüketilen yarım litrelik pet şişe fiyatları son haftalarda 10 liradan satılmaya başlandı. Bazı zincir marketlerde…

Bir zam da içme suyu fiyatlarına

İstanbul’da dışarıdayken gün içinde sıklıkla tüketilen yarım litrelik pet şişe fiyatları son haftalarda 10 liradan satılmaya başlandı. Bazı zincir marketlerde ise fiyatlar 10 lirayı aştı. Yerine göre ise fiyat 20 liraya kadar yükseliyor.

 

Sıcaklıkların artmasıyla içme suyuna talep de arttı. İstanbul genelinde yarım litrelik pet şişe suyun fiyatı 10 TL’ye zamlandı. Marketlerde, akaryakıt istasyonlarında, büfeler ve simit tezgahlarındaki en ucuz şişe suyun fiyatı 10 lirayı buldu. Trafikteki sokak satıcılarında ise pet şişe sular 15 ila 20 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

İstanbul’daki bazı zincir marketler 10 TL’nin altındaki su markalarını raflarda bulundurmazken bazı marketler ise ucuz su markalarını raflara koyarak dolaplara yerleştirmediği dikkat çekti.

Elindeki suyu 10 TL’ye aldığını belirten üniversite öğrencisi Kaan Çubuk, “Artık 20 TL’de olsa benim için fark etmiyor, her geçen gün suyun fiyatı artıyor. 10 TL, 20 TL artık benim için önemli bir para değil. Susayınca mecbur almak zorundayız. Bazı yerlerde daha pahalı satılıyor. Havanın sıcak olması da etkiliyor.” diyerek gün içerisinde suya 30 TL verdiğini ifade etti.

Yarım litrelik pet şişe suya 10 TL verdiğini ifade eden Mustafa Uçak, da normalde bu suların 1-2 TL arasında satıldığına dikkat çekerek, fiyatların çok artmasına isyan etti. Uçak, hava sıcak olunca dışarıdan mecburen su almak zorunda olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler