Sosyal Medya

Borsa

SPK’dan borsa yatırımcıları için kamu spotu

SPK, borsada yatırımlarını değerlendiren vatandaşların finansal okuryazarlık bilincini artırmak için kamu spotu hazırladı.   Açıklamada şöyle denildi: “Kamu spotumuz; 2008…

SPK’dan borsa yatırımcıları için kamu spotu

SPK, borsada yatırımlarını değerlendiren vatandaşların finansal okuryazarlık bilincini artırmak için kamu spotu hazırladı.

 

Açıklamada şöyle denildi:

“Kamu spotumuz; 2008 yılında yaşanan küresel finansal krizden bu yana finansal bilginin edinilmesinde doğru kanalların kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu göstermek amacıyla hayata geçirilmiştir.

Finansal teknolojideki hızlı değişim ve dönüşüm, yeni finansal enstrümanların dolaşıma katılması dolayısıyla çok fazla alternatif aracın geliştiği bir ülke konumunda olmamız, ponzi sistemi gibi hususlar da finansal bilginin ve bu konuda alınması gereken tedbirlerin önemini artırmıştır.

Böylesi bir ortamda finansal okuryazarlık bilincini yükseltmek temel politika hedeflerinden biri haline gelmiştir. Kurulumuz tarafından hazırlanan kamu spotunda “Tüyo, duyum ve söylenti ile yatırım yapanlar, kaybetmeye mahkûmdur. Bilgiye ve araştırmaya dayalı bilinçli yatırımlar ancak tasarruf sahiplerine kazandıracaktır.” mesajı verilmek istenmiştir.”

 

 

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler