Sosyal Medya

Borsa

Biotrend Ezine Biyokütle Enerji Santrali Bir Sonraki Fazda!

Biotrend Enerji, bugün ülke genelinde 11’i entegre atık yönetimi, 1’i katı yakıt hazırlama, 6’sı BES ve 1’i sera olmak üzere 19 tesiste faaliyet gösteriyor...

Biotrend Ezine Biyokütle Enerji Santrali Bir Sonraki Fazda!

Biotrend Ezine Biyokütle Enerji Santrali’nin ikinci fazın kabulüyle toplam ulaşılan işletme gücü 19,213 MWm / 18,782 MWe’e ulaştı.

Biotrend Enerji, bugün ülke genelinde 11’i entegre atık yönetimi, 1’i katı yakıt hazırlama, 6’sı BES ve 1’i sera olmak üzere 19 tesiste faaliyet gösteriyor. 31 Mart günü Ezine Biyokütle Enerji (Endüstriyel odun dışındaki orman ürünleri-doğrudan yakma) Santrali’nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı EİGM tarafından 18,183 MWm / 17,782 MWe kapasiteli 2. fazının kabulü yapılarak toplam ulaşılan işletme gücü 19,213 MWm / 18,782 MWe ulaştı.

Biotrend Enerji CEO’su Özgür Umut Eroğlu: “Ezine Biyokütle Enerji Santrali 2. fazın kabulü, işletme gücümüzü artırdı.”

Türkiye’nin iklimi ve coğrafi konumu açısından alternatif enerji alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Biotrend Enerji CEO’su Özgür Umut Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biotrend Ezine Biyokütle Enerji Santrali’nde, hammadde olarak kullanılan ve yakılarak enerji elde edilen tamamı orman atıklarından oluşan atık miktarı yılda 270bin ton. Ezine Tesisi’nin 2. fazın kabulü, işletme gücümüzü 117 MWe’ye ulaştırdı. Türkiye genelindeki yatırımlarımıza ve yurtdışı hedeflerimiz için de proje geliştirme ekiplerimizle çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.“şeklinde konuştu.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler