Sosyal Medya

Borsa

ATA GYO ilk 6 aylık dönemde karlılığını artırdı

ATA GYO, ilk 6 Aylık Dönemde 285 Milyon TL’ye Ulaşan Portföy Değeri   ve 53.4 Milyon TL Net Kar ile Başarılı Bir Performans Sergiledi...

ATA GYO ilk 6 aylık dönemde karlılığını artırdı

ATA Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 2023 6 aylık sonuçlarına göre, başarılı performansını sürdürerek portföy değerini 285 Milyon TL’ye ulaştırdı.  2023 yılı faaliyetlerine güçlü bilanço yapısı ile devam eden ATA GYO’nun 6 aylık net karı 53.4 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Türkiye genelinde perakende odaklı  gayrimenkul yatırımlarını merkeze  alan  ve  hasılatını kira getirilerinden elde  eden bir yapıya sahip olan ATA GYO,  cadde mağazaları  ve ATA  Corner iş modeli ile yüksek getirili portföy oluşturmaya yönelik  faaliyetlerini sürdürmektedir.

ATA GYO Genel Müdürü Bedri Kurdoğlu   yaptığı   açıklamada;  “ATA GYO olarak, 2023 yılının ilk 6 ayına  ilişkin  finansal sonuçlarımızdan dolayı memnuniyet duyuyoruz.  Özkaynaklarımızı büyütmeye devam ederken, düşük borç yükümlülüklerimiz ile güçlü bir  finansal   yapı   oluşturduk. Portföyümüzde bulunan; Çanakkale, Tekirdağ AtaCorner, Kayseri/Talas ve AtaCorner Lüleburgaz projelerimiz ile sağladığımız toplam değer 285 Milyon TL gibi önemli bir seviyeye ulaştı.   Türkiye’nin önemli kurumsal markalarının kiracımız olduğu bu   dönemde, 2023 yılı  içersinde tamamlanacak  inşaat   çalışmaları ile, sağladığımız   yeni kira sözleşmelerini devreye  alacağız ve  yeni   markalara hizmet sunma   imkanı   bulacağız. Gerçekleştirmekte   olduğumuz   kiralama çalışmalarımız doğrultusunda, 2023 yılını toplam hasılatımızı arttırarak, güçlü  bilanço yapımızı  ve karlılığımızı koruyarak tamamlamayı öngörüyoruz.’’  dedi.

ATA GYO Portföyünde Bulunan Gayrimenkuller ve Önemli Gelişmeler:

– Çanakkale Projesi; 2023 ilk altı ay sonu Değerleme Raporu’na göre gayrimenkulümüzün değeri 41.5 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Üst yapı inşaatı çalışmaları hızla devam eden gayrimenkulün,  2023 yılı 3. Çeyrek sonu itibariyle faaliyete geçmesi  planlanmaktadır.  TAB Gıda ile imzalanan kira sözleşmesi uyarınca, gayrimenkulümüz,   Burger King tarafından işletilecektir.

– Tekirdağ AtaCorner Projesi/Süleymanpaşa; 2023 ilk altı ay sonu Değerleme Raporu’ndaki (Arsa + Natamam Proje) değeri 80.8 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Gayrimenkul üzerinde 10 adet bağımsız ticari ünite planlanmış olup, kiracı ihtiyaçlarına göre revizyonu mümkündür.  Projenin 2023 yılının 3. Çeyrek sonlarında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.     Kiralama çalışmaları eş   zamanlı  olarak devam etmektedir.

– Kayseri/Talas Projesi; 2023 ilk altı ay sonu Değerleme Raporu’ndaki (Bina) değeri 34,5 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir.  Mevcutta gayrimenkulümüzde Burger King, Popeyes ve Arby’s restoranları faaliyet göstermeye devam  ederken, son bağımsız bölüm için Sbarro ile sözleşme imzalanmış olup, 2023   yılı   içerisinde   faaliyete  geçecektir.

– Lüleburgaz/ Ata Corner; 2023 yılı ilk altı ay Değerleme Raporu’ndaki (Bina) değeri 127.7 Milyon TL olarak gerçekleşmiştir.  A101, Koçtaş, Burger King, Popeyes, Usta Dönerci, Arby’s, Kahve Dünyası ve Play Park markalarının kiracı olduğu gayrimenkulde, diğer bağımsız bölümlerin kiralama faaliyetleri devam etmektedir.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler