Sosyal Medya

Borsa

Kaleseramik yurt dışı yatırımlarına yeni bir halka daha ekledi…

Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik, yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda potansiyel gördüğü ülkelerde yatırımlarına devam ediyor...

Kaleseramik yurt dışı yatırımlarına yeni bir halka daha ekledi…

Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik, yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda potansiyel gördüğü ülkelerde yatırımlarına devam ediyor. Halk arz programının ardından daha büyük ve daha güçlü bir Kaleseramik yaratma hedefiyle yola çıkan şirket, bu kapsamda ilk yurt dışı yatırımını Güney Asya ülkesi Bangladeş’te yaptı. Başkent Dakka’daki Kemal Ataturk Avenue’de açılan 400 metrekare’lik yeni showroomunda güçlü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalesinterflex, Kale Banyo ve T-One markalarının en yeni ürünleri yer alıyor.

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, yüksek potansiyelli olarak gördükleri ülkelerde yeni yatırım ve iş birlikleri ile büyümeye devam ettiklerini belirterek, “Bangladeş bizim Asya pazarındaki etkinliğimiz için Pakistan ve Hindistan’dan sonraki 3’üncü sac ayağını oluşturuyor. Partnerimiz Shanta Holding ile birlikte 164 milyon nüfusu olan ve son 5 yılda inşaat sektöründe ciddi bir gelişim gösteren Bangladeş’te yeni başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Özellikle inovatif ürünlere büyük ilgi duyan bu bölgede, biz de inovatif ürünümüz Kalesinterflex ile porselen plaka kanalındaki tüm payı forse etmeye adayız. Burada perakende müşterilerimizin tek bir showroomda tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir konsept yarattık, bu konsept, şu anda Bangladeş’te tek örneği oluşturuyor. Ayrıca dünyanın bu uzak noktasında büyük önderimizin adını taşıyan bir caddede bayrağımızı dalgalandırmak da ayrı bir gurur veriyor” dedi.

Türkiye’nin lider seramik karo üreticisi Kaleseramik, global marka yolculuğunda önemli bir yatırımı daha hayata geçirdi. Kaleseramik, ihracat ve yurt dışında büyüme hedefi doğrultusunda Günay Asya ülkesi Bangladeş’in başkenti Dakka’da yeni bir showroom açtı. Güney Asya’nın en büyük şehirlerinden biri olan başkent Dakka’daki Kemal Ataturk Avenue’de açılan 400 metrekarelik yeni showroom ile Kaleseramik, ürünlerini bu ülkedeki tüketici ve profesyonellerle buluşturmaya başladı.

Bangladeş’in önde gelen inşaat firmalarından biri olan Shanta Holding iş birliği ile açılan yeni shoowroomda, ilk etapta, nitelikleri ve kullanım alanları zenginliği ile seramiğin geleceği olan Kalesinterflex’in yanı sıra porselen, duvar karosu, sırlı granit, banyo, banyo mobilyası ve porselen plaka ürünleri satışa sunuldu.

“86 ülkede, 300’den fazla müşterimiz ile çalışıyoruz”

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, sektörün ektin bir oyuncusu olarak küresel pazarlardaki etkinliklerini artıracak yatırımlara devam ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Kaleseramik olarak, ihracata 1962 yılında başladık ve bu alan bizim için hep öncelikli bir alan oldu. Bugün ülkemizin seramik kaplama malzemeleri ve seramik sağlık gereçleri sektörlerindeki ihracatının yüzde 8,6’sını gerçekleştiren bir şirket olarak, 86 ülkede, 300’den fazla müşterimiz ile yolumuza devam ediyoruz. Yurt dışı satışlarımız, genel satışlarımızın yaklaşık üçte birini oluşturuyor.

Şirket olarak, yurt dışında büyüme ve gelişim stratejimiz çerçevesinde; gelişmekte olan pazarlarda markalı ürünlerle büyüme, gelişmiş pazarlarda ise tutarsal payımızı koruyarak, üst segment konumlandırma şeklinde hareket ediyoruz. Ayrıca, markalarımızın bilinirliği ve prestijini yurt dışına da güçlü yansıtarak, uluslararası pazarlarda ‘talep gören marka’ konumumuzu daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Sektörün küresel bir oyuncusu olarak, önümüzdeki dönemde de yeni yatırım ve iş birliklerine devam etmeyi hedefliyoruz.

“Bangladeş’te inşaat sektörü son 5 yılda önemli bir gelişim gösterdi”

Halk arzın ardından yurt dışı yatırımlarımıza odaklanarak, daha güçlü ve daha büyük bir Kaleseramik yaratma hedefimize yürümeye devam ediyoruz. Bangladeş’in başkenti Dakka’da partnerimiz Shanta Holding iş birliği ile açtığımız bu yeni showroom da bizim Asya pazarındaki Pakistan ve Hindistan’ın ardından 3‘üncü sac ayağını oluşturuyor. Bangladeş Güney Asya’nın kalabalık ülkelerinden bir tanesi ve son 5 yılda da özellikle inşaat sektöründe çok önemli bir gelişim gösteriyor. Bunun yanında partnerimiz Shanta Holding başta başkent Dakka olmak üzere, ülkenin tüm referans projelerinde bizzat imzası olan bir marka. Dolayısıyla böylesine güçlü bir marka ile bu ülkede çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.

“Perakende müşterisinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan tek konsept”

Büyük ebatlı porselen plaka markamız Kalesinterflex ile üst segment ve profesyonel müşterilerimize hitap etmeyi başardık ve pazarda bu inovatif ürüne büyük ilgi var. Banyo ve banyo mobilyası ürünlerini de dahil ettiğimiz showroomda özellikle perakende müşterisi için tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir konsept yarattık. Bu konsept şu anda Bangladeş’te tek örneği oluşturuyor. Tüm üst segment projelerde Kalesinterflex ile büyümek ve Shanta Holding’in inşaatını tamamladığı 75’in üzerindeki projeyi ilk 3 senede tamamlayıp, ülkenin jenerik markalarından biri olmak istiyoruz. Bu pazarda özellikle Kalesinterflex ile porselen plaka kanalının öncüsü olmaya adayız.

“Büyük Önderimizin ismini taşıyan bir caddede bayrağımız dalgalandırmak gurur verici”

Bununla birlikte açılışını yaptığımız yeni mağazamızın 100. Yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyor olması da bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Dünyanın bu uzak bölgesinde Ata’mızın ismini taşıyan bir caddede seramiğin Kalesi’nin bayrağını dalgalandırmak bizler için apayrı bir gurur vesilesidir. Yeni yılda yeni mağazalarla küresel pazardaki etkinliğimizi daha da artırmayı amaçlıyoruz.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler