Sosyal Medya

Ekonomi

Getir 2 bin 500 kişiyi işten çıkarıyor!

Market ürünleri hızlı teslimat sektöründe faaliyet gösteren yerli girişim Getir, global operasyonlarında yeniden yapılanmaya gittiğini bildirdi...

Getir 2 bin 500 kişiyi işten çıkarıyor!

Market ürünleri hızlı teslimat sektöründe faaliyet gösteren yerli girişim Getir, global operasyonlarında yeniden yapılanmaya gittiğini bildirdi. Bu kapsamda, şirketin binlerce çalışanı ile yolları ayıracağı açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu kararın operasyonel verimliliği artırmak için alındığı kaydedildi.

Açıklamada, “Getir ekosisteminde, kuryeler, depo görevlileri ve ofis çalışanları dahil olmak üzere 5 ülkede yaklaşık 23 bin çalışan bulunuyor. Ancak, üzülerek aldığımız kararla, ekibimizi küçülterek operasyonlarımızı sürdürdüğümüz pazarlarda yaklaşık 2 bin 500 çalışanımızla yollarımızı ayırıyoruz” denildi.

İKİNCİ YERLİ UNICORN

İşten çıkarma kararı ile ilgili yapılan açıklamada, “Bu zor kararı, süreçten etkilenen tüm çalışanlarımız için, Getirin iyi ve adil olma ilkesine sadık kalarak, en doğru şekilde ve faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin yasalarına tam uyum içinde uygulayacağız. Özverili çalışmaları ve şirketimize yaptıkları önemli katkılar için tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Getir, Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABDde faaliyetlerine devam edeceğini de duyurdu.

Mart 2021de aldığı 300 milyon dolarlık yatırım ile değerini 2.6 milyar dolara yükselten Getir, böylece Türkiyenin ikinci unicorn girişimi olmuştu.

Unicorn tanımı, değeri milyar doları geçen girişimler için kullanılıyor.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler