Sosyal Medya

Politika

Son seçimi bilen SONAR anket yayımladı! Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu…

Sonar Araştırma son anket sonuçlarını açıkladı. Anket, son genel seçimlerde olduğu gibi büyük bir ilgi gördü. Vatandaşlar, İstanbul'un sorunlarına hangi ismin daha isabetli çözümler getireceği konusunda görüşlerini belirttiler. Ankete katılanların yüzde 31,6'sı, İstanbul'un sorunlarını çözmek için en uygun ismin Murat Kurum olduğunu düşünüyor. Aynı ankette vatandaşlara, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istedikleri soruldu.

Son seçimi bilen SONAR anket yayımladı! Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu…

Sonar Araştırma son anket sonuçlarını açıkladı. Anket, son genel seçimlerde olduğu gibi büyük bir ilgi gördü. Vatandaşlar, İstanbul’un sorunlarına hangi ismin daha isabetli çözümler getireceği konusunda görüşlerini belirttiler. Ankete katılanların yüzde 31,6’sı, İstanbul’un sorunlarını çözmek için en uygun ismin Murat Kurum olduğunu düşünüyor. Aynı ankette vatandaşlara, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istedikleri soruldu.

 

 

SONAR Araştırma, Cumhur İttifakı’nın İstanbul’da aday gösterilebilecek isimler hakkında önemli bir anket sonucunu paylaştı.

 

Ankette, Cumhur İttifakı’na oy veren seçmenlerin tercihlerine odaklanıldı ve “İstanbul’un sorunlarına daha isabetli çözümler getireceğini düşündüğünüz isim hangisi?” sorusu soruldu. Ankete katılanlar arasında en yüksek destek yüzde 31,6 ile eski bakanlardan Murat Kurum’a yönelikti.

 

Anket sonuçlarına göre, Cumhur İttifakı’na oy veren seçmenlerin tercih ettikleri diğer isimler ve oranları şu şekildeydi:

 

  • Tevfik Göksu: Yüzde 18,1
  • Adil Karaismailoğlu: Yüzde 14,4
  • Süleyman Soylu: Yüzde 13,3
  • Fahrettin Koca: Yüzde 9,5
  • Hilmi Türkmen: Yüzde 4,5
  • Şadi Yacızı: Yüzde 4,5
  • Diğer: Yüzde 4,5

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler