Sosyal Medya

Politika

MGK yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

MGK yarın AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. 3 isim ilk defa katılacak.

MGK yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

MGK yarın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. 3 isim ilk defa katılacak.

 

 

Milli Güvenlik Kurulunun (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanması planlanıyor. Toplantıya Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yeni komuta kademesi ilk defa katılacak.

 

Önceki toplantısını 9 Ağustos’ta gerçekleştiren Kurul, yarın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak.

 

Toplantıya Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından değişen TSK’nin yeni komuta kademesi ilk defa katılacak.

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu toplantıda ilk defa yer alacak.

 

Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonları başta olmak üzere, stratejik, bölgesel ve ulusal güvenlik konularının ele alınması beklenen toplantıda, sınır güvenliği kapsamında yürütülen faaliyetlerin görüşülmesi planlanıyor.

 

MASADA HANGİ KONULAR VAR?

 

Toplantıda, Rusya-Ukrayna Savaşı ve tahıl koridoruyla ilgili gelişmeler başta olmak üzere, Türkiye’nin yürüttüğü çalışmalar, arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık faaliyetleri ile insani yardım ve kalıcı ateşkes konularının, gündem maddeleri arasında yer alması bekleniyor.

 

Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin de değerlendirileceği toplantıda, Azerbaycan’ın Karabağ’da gerçekleştirdiği operasyon ve bölgesel gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

 

 

 

birgun.net

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler