Sosyal Medya

Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu son 3 haftaya 3 puan önde giriyor

Seçimlere 3 hafta kala ittifaklar arasında özellikle son bir ayda makasın daraldığını söyleyen Kulat, “Pazartesinden sonraki yapılacak olan araştırmalar daha…

Kemal Kılıçdaroğlu son 3 haftaya 3 puan önde giriyor

Seçimlere 3 hafta kala ittifaklar arasında özellikle son bir ayda makasın daraldığını söyleyen Kulat, “Pazartesinden sonraki yapılacak olan araştırmalar daha ciddi, doğru sonuçlar verecektir” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere 21 gün kalırken, anketlerdeki son durumu MAK Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat paylaştı.

Habertürk’te katıldığı canlı yayında önemli değerlendirmelerde bulunan MAK Araştırma Şirketi Başkanı Kulat, ittifaklar arasındaki makasın özellikle son bir ayda azaldığını söyledi ve şöyle konuştu:

“Son 3 haftaya girerken aslında şu ana kadar, sadece kendi firmam açısından söylemiyorum, bütün firmaların eksik veriler üzerinden çalışmalar yaptığı bir dönemdi şu ana kadar. İttifaklar, listeler belli değildi.”

“Listeler açıklandığı günlerden itibaren dersek, sahaya çıktığımız da şöyle bir fotoğraf karşımıza çıkıyor; sayın Kılıçdaroğlu, son 3 haftaya sayın Erdoğan’ın 3 puan önünde giriyor.”
“MAK Danışmanlık olarak aslında biz şu ana kadar şunu çok farklı görmedik; yani Millet İttifakı’na HDP’nin destek vermesi olarak bir bütün olarak bakıldığında Meclis’teki sayısal çoğunlukta Cumhur İttifakı’na karşı rahatlıkla lehine bir durum var.”
“Ancak özellikle son bir ay içerisinde Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasındaki makas daralmaya da başladı. Pazartesinden sonraki yapılacak olan araştırmalar daha ciddi, doğru sonuçlar verecektir.”
Kısa Dalga

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler