Sosyal Medya

Genel

Erken seçim tarihi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı” diyerek…

Erken seçim tarihi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı” diyerek seçim tarihi için ’14 Mayıs’ı işaret etti. Erdoğan, “Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere yeter diyecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 14 Mayıs tarihini işaret etti. Erdoğan, “Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diye karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere yeter diyecektir “dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

”2023 bizim için hem 20 yıllık eser ve hizmet siyastemizin sembolü hem de yeni vizyonumuz ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır. Önümüzdeki aylarda yaşanacak seçimi önemli ve tarihi kılan da işte budur. Hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı. Her seçimde de sandıktan zaferle çıkmayı başardık. 2023 seçimlerine karşımızda oluşturulan ucube ittifakın hezeyanları ile uğraşarak hazırlanıyoruz.

Cumhurbaşkanı, seçim için 14 Mayıs’ı işaret etti

Rahmet Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Biz de yeter söz de karar da gelecek de milletindir diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. 73 yıl bir kez daha aynı gün 6’lı masa diyerek karşımzıa çıkan bu darbe şakşakçılarına yeter diyecektir.

Dünya küresel krizi konuşuyor bunlar masa krizi ile meşgul.
6’lı masa işi çıktığından beri oraya bulaşan herkesin çamur siyaseti yarışına girişmelerini esefle takip ediyoruz.

En büyük sorunumuz enflasyondu o da düşüşe geçti. Enflasyonun önümüzdeki aylarda yüzde 50’lere 30’lara doğru düştüğünü hep birlikte göreceğiz. Enflasyona sebep olan tuzakları bozduk, hesapları altüst ettik tedbirlerimiz aldık.’

Bir ülkenin ordusu komutanları savunma sanayii ürünleri kimler tarafından niçin hedef alınır diye düşünmeden edemiyor. Ancak bunları kendine tehdit olarak görenler saldırır. Mesela Yunanistan’ın bu konudaki feveranlarını anlayabiliyoruz, PKK’nın feryatlarının sebebi yerindedir onu da anlıyoruz. Darbe yapan orduyu alkışlayanların terör örgütlerinin başını ezen orduya düşmanlıkları gayet tabiidir.

Ali Babacan’ın Baykar açıklamalarına tepki

Baykar’ın nezdinde tüm şirketleri, ürünleri, çalışanları ve başarılarıyla savunma sanayiimizin tamamı hedef alınıyor. Bizimle olan akrabalık ilişkisi üzerinden Baykar’ı hırpalayabileceklerini düşünüyorlar. Bu alçak saldırıya hak ettikleri cevabı vermek sorumluluğumuzun gereğidir. Ülkemizde Milli Mücadele’nin de etkisi ile Cumhuriyetimiz kurulduktan hemen sonra başlayan bir savunma sanayii hamlesi vardı. 2022 ve şu anda malum 2023 bu kardeşiniz başbakanlık makamını da gördü cumhurbaşkanlığı makamını da gördü. Kiminle nasıl çalıştık hepsi kayıtlarımızda mevcut. Öyle bir yerden öyle bir yere geldik ki doğru dürüst helikopterin yok. Sen rekabet nedir bilir misin? Sen git çocuk bezi satmaya devam et, home tekstil üretmeye devam et. Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu ama demek ki benden bir şey alamadı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki

Şimdi savaş uçağı noktasında da çalışmalarını sürdürüyorlar. Bütün bunlarla beraber olay sadece savaş aracı değil bunun ürünlerini de üreteceksin. Harp araç gereç mühimmat hepsinin olması lazım. Ülkemiz mühimmatı da üretmeye başladı. Biz Türkiye’deki maalesef bu muhalefet ile çok uğraştığımız için ne yazık ki adım atmakta yoruluyoruz zorlanıyoruz.

En son Arifiye’deki olay. Arifiye’de Fırtına obüslerinin teslim törenine gittik. Kuvvet komutanlarımızla gittik. Muhalefetin başındaki adam öyle bir şey ki düşünün siz siyasetçi değilsiniz diyor. Neyi neden alkışlıyorlar? Alkışladıkları şey dünyayı titreten Fırtına obüslerinin teslim töreni. Konuşan başkomutan. Sen ne savunma bakanımıza ne kuvvet komutanlarımıza hakaret edecek çapta değilsin önce haddini bil. Bu cibilliyet meselesidir. İşin hukuki boyutu devam edecek hukuk karşısında bunun hesabını verecekler. Geçen 20 yılda savunma sanayiimizdeki proje sayını 62’den 750’ye çıkarttık.”

 

 

 

patronlardunyasi.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyici algılandı!!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın ve sayfayı yenileyin.