Sosyal Medya

Genel

Erdoğan’dan İlk Açıklama Geldi! “Oy Sayımı Hala Sürerken…

Erdoğan: Oy sayımı sürerken, alelacele sonuçlar açıklamaya kalkmak milli iradenin gaspıdır.   Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip…

Erdoğan’dan İlk Açıklama Geldi! “Oy Sayımı Hala Sürerken…

Erdoğan: Oy sayımı sürerken, alelacele sonuçlar açıklamaya kalkmak milli iradenin gaspıdır.

 

Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, CHP’nin; Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğuna yönelik açıklamalarına, “Seçim böylesine olumlu ve demokratik atmosferde geçmişken, oy sayımı da halen sürerken, alelacele sonuçlar açıklamaya kalkmak, milli iradenin gaspı anlamını taşır”  sözleriyle tepki gösterdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimlerinde oy sayımı sürerken; muhalefet cephesinden yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

Erdoğan, sonuçlar resmi olarak açıklanana kadar sandıkları terk etmeme çağrısında bulundu.

 

Erdoğan şunları kaydetti:

 

“14 Mayıs seçimlerinin uhulet ve suhulet ile büyük bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşmesi, Türkiye’mizin sahip olduğu demokratik olgunluğun ifadesidir. Seçim böylesine olumlu ve demokratik atmosferde geçmişken, oy sayımı da halen sürerken, alelacele sonuçlar açıklamaya kalkmak, milli iradenin gaspı anlamını taşır. Milletimizin teveccühünün devam eden oy sayımına yansıyor olmasından memnuniyet duyuyoruz. Tüm dava ve yol arkadaşlarımdan, sonuçlar resmi olarak neticelenene kadar, her ne olursa olsun sandıkların başından ayrılmamalarını rica ediyorum. Demokrasi adına oy veren ve seçim çalışmalarında yer alan tüm vatandaşlarımı tebrik ediyor, her birine ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyorum.” 

 

 

t24.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler