Sosyal Medya

Döviz

Erdoğan ilan etti: “Faziletli döngüye” girdik, TL’de değer kazanma dönemi başladı

Neticede hem makul düzeyde büyüyeceğiz, hem enflasyon düşecek bu koşullarda. Yani faziletli bir döngüye gireceğiz inşallah.

Erdoğan ilan etti: “Faziletli döngüye” girdik, TL’de değer kazanma dönemi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Lirası’nın reel olarak değer kaybettiği sürecin sona geldiğini, reel olarak değer kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, uygulanan dezenflasyon programının çok büyük ihtimalle Lira’da reel olarak bir değerlemeye sebep olabileceğine işaret ederek, “Yani Türk Lirası’nın reel olarak değer kaybettiği süreç sona gelmiştir. Özetle Türk Lirası’nın reel olarak değer kazanma ihtimali yüksektir. Onun için önümüzdeki dönemde biz uyguladığımız sağlıklı politikalar ve yapısal reformlarla yatırımcı güvenini kazanacağız, halen de kazanıyoruz. Bu güven fon akışını tetikleyecek. Fon akışı Lira’da reel değerlemeye sebep olacak. Bu da dezenflasyonu hızlandıracak, büyümenin aşağı yönlü risklerini sınırlayacak. Neticede hem makul düzeyde büyüyeceğiz, hem enflasyon düşecek bu koşullarda. Yani faziletli bir döngüye gireceğiz inşallah. ” dedi.

Foreks

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler