Sosyal Medya

Genel

Erdoğan Geleneği Bozdu… Sonuçları İstanbul’dan Değil Ankara’dan İzleyecek! Ne Anlama Geliyor?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi ani bir kararla Ankara’dan takip etmeye karar vermesi ne anlama geliyor?   AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi…

Erdoğan Geleneği Bozdu… Sonuçları İstanbul’dan Değil Ankara’dan İzleyecek! Ne Anlama Geliyor?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi ani bir kararla Ankara’dan takip etmeye karar vermesi ne anlama geliyor?

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi ani bir kararla Ankara’dan takip etmeye karar vermesi, muhalefet kulislerini hareketlendirdi, sosyal medyada da tartışmalara neden oldu. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Erdoğan’ın ani kararının muhalefet kanadında nasıl yorumlandığını canlı yayında anlattı.

 

Türkiye’de 60 milyon seçmen 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanı Seçimi için sandık başına gitti. Seçimler için Türkiye genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu.

Oy verme işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Yurtiçinde 60 milyon 697 bin 843 seçmen, bugün saat 17.00’ye kadar oy kullanabildi.

ERDOĞAN’DAN ANİ KARAR DEĞİŞİMİ

Oyunu kullandıktan sonra seçimin akıbetini İstanbul’da takip etmesi beklenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, beklenmedik bir biçimde Ankara’ya geçme kararı aldı. 

Saat 15.15’te başkente ulaşan Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’ndan Saray’a gitti.

Söz konusu gelişme, siyasi kulislerde şaşkınlıkla karşılandı.

 

MUHALEFET CEPHESİNDE NASIL YORUMLANDI?

 

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Halk TV yayınında edindiği şu bilgileri paylaştı: 

“(…) Şimdi İstanbul’da takip edeceğim demesine rağmen Ankara’ya gitmesi… En azından ben size muhalefet cephesinde nasıl yorumlandığını söyleyeyim, ‘Erdoğan, birinci turda kendi lehine bitmeyeceğini düşünüyor’ olarak yorumlandı.”

cumhuriyet.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler