Sosyal Medya

Genel

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine 8 gün kala Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenen mitingde kürsüye Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı…

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu: Kul hakkı yiyenin burnundan fitil fitil getireceğim

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine 8 gün kala Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenen mitingde kürsüye Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıktı.

Kılıçdaroğlu mitingde yaptığı konuşmada şunları söylüyor:

“Bu ülkeyi cennet gibi yapacağız ve birlikte huzur içinde yaşayacağız”

“Değişime hazır mısınız? Türkiye’ye demokrasiyi getirmeye hazır mısınız? Bu ülkede hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’yi inşa etmeye hazır mısınız? Bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir yoksul elektriği suyu doğal gazı kesilmeyecek. Bu ülkeyi cennet gibi yapacağız ve birlikte huzur içinde yaşayacağız.

“Türkiye’yi buradan çekip çıkaracağız”

85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. Hakkıyla hukukuyla ve adalet içinde hizmet etmeye söz veriyorum. Huzura kavuşturmamız lazım. Çok kamplaştırdılar. İnsanların inançlarını sorgular hale getirdiler. Türkiye’yi buradan çekip çıkaracağız. Yaklaşık 800 bini aşkın genç İstanbul’da ilk kez oy kullanacak. Sizler otokratik yönetimi demokrasiyle değiştireceksiniz. Bu onur size yeter. 

“En büyük gücümüz sizsiniz”

Bu ülkeye baharı, huzur getireceğim. Herkesi kucaklayacağız. Hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. KHK’lılara bahar gelecek. Biz beraber ve birlikte Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız. En büyük gücümüz sizsiniz. Kendinize güvenin. 

“Cumhurbaşkanlığı’na oturduğumuzda yerimiz Çankaya olacak”

Benim Saray merakım yok. 6 liderin de yok. Ben sizler gibi yaşıyorum. Onur duyuyorum. Saray’a gitmeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı’na oturduğumuzda yerimiz Çankaya olacak. Bir şey daha, söz verdim, en geç 2 yıl içinde tüm Suriyeli kardeşlerimizi Afgan kardeşlerimizi ülkelerine yolcu edeceğiz. 

“Yuh çekmeyin, sandığa gidip oy kullanın”

Her hakkı teslim edeceğim. Her hukuku uygulayacağız. Benim Cumhurbaşkanı olmamı istemeyen 2 kesim var. Birincisi beşli çeteler. Yuh çekmeyin, sandığa gidip oy kullanın ben sizden onu bekliyorum. Ama sandığa giderken bir arkadaşını beraber götürün. Özellikle AK Parti veya MHP’ye oy veren kişiyi ikna edeceksiniz, sandığa götüreceksiniz. O zaman gerçek anlamda her birey görevini yapmış olacak. 

t24.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler