Sosyal Medya

Gündem

Betimar Araştırma: CHP seçmeni kimi istiyor? CHP’de genel başkanlık yarışında kim önde?

Genel Başkanlık için 3 adaydan hangisinin önde olduğu da merak konusu. Özgür Özel mi, Kılıçdaroğlu mu? Örsan Öymen mi?

Betimar Araştırma: CHP seçmeni kimi istiyor? CHP’de genel başkanlık yarışında kim önde?

CHP Genel Başkanlığı için yarışacak isimler belli oldu. CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Özel’in ardından Örsan Öymen’de adaylığını duyurmuştu.

Betimar Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Duman, Halk TV’deki “Sansürsüz” programında genel başkanlık yarışı için yorumda bulundu. Duman, “Ana sorularımız dışında bir kaç kırılım sürecin belirleyicisi. Çalışmalarımızı 26 ilde gerçekleştirerek sonuçları elde ediyoruz. 1500 kişi üzerinde saha çalışmaları ile elde ettiğimiz bir çalışmanın sonucu” dedi.

“CHP seçmeni yüzde 46,6 ile Özel’i istiyor”

Duman şöyle devam etti:

“Soru yönelttiğimiz kişilere ilk sorumuz Özgür Özel’in adaylık kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yüzde 33 gibi bir oranla olumlu bakıldığı sonucunu aldık. Yüzde 44 oranında kişi de bu adaylık kararının yanlış olduğunu söyledi. Yüzde 12,1 oranında kişi ise adaylık kararını destekliyorum ancak zamanlama olarak yanlış diye yanıt verdi. Burada ifade edilmesi gereken en önemli şeyler biri Millet İttifakı seçmenlerinin İYİ Parti’yi destekleyen kesimin yüzde 57’i Özgür Özel’in bu kararının doğru olduğunu söyledi. Yeşil Sol Parti tarafında ise seçmenin yüzde 46,3 Özgür Özel’in adaylığını destekliyor. AK Parti tarafından %14,4, MHP seçmeninden yüzde 16,2’si Özel’in adaylığını destekliyor.

Genel seçmeni de baz alırsak 49,3’ü Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığı kazanacağını düşünüyor. Yüzde 38,2’si ise Özgür Özel’in kazanacağını düşünüyor. Cevap vermeyen yüzde 12 oranında bir kısımda var.”

Kısa Dalga

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler