Sosyal Medya

Borsa

ActivTrades Gece Analizi: ‘BIST- USD/TRY’

BİST100 bugün yaklaşık 100 puanlık dar bir bantta hareket ederek, %1,85 yükselişle 8107 seviyesinden kapanış yaptı. Başta banka hisseleri olmak üzere petro-kimya ve holding hisselerinin de endeksin yükselişinde etkili olduğu söylenebilir...

ActivTrades Gece Analizi: ‘BIST- USD/TRY’

BİST100 bugün %1,85 yükselişle 8107 seviyesinden kapanış yaptı. Sabah güçlü açılış yapan borsada ilk saatin sonunda yavaş da olsa bir düzeltme hareketi başladı. Ancak öğleden sonra alımların tekrar yoğunlaştığını izledik.

BİST100 bugün yaklaşık 100 puanlık dar bir bantta hareket etti. Başta banka hisseleri olmak üzere petro-kimya ve holding hisselerinin de endeksin yükselişinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. BİST100’deki 66 hisse bugün yükselirken 32 hisse ise geriledi.

Bugün mali endeks piyasanın geneline göre daha iyi performans gösterirken hizmetler endeksi geride kaldı. Borsada büyük hisseler küçük olanlara göre genel olarak daha iyi performans sergiledi. Günün en çok yükselen sektör endeksi %5,97 ile bankacılık endeksi olurken inşaat endeksi %1,08 ile en fazla düşen sektör endeksi oldu. Petro-kimya endeksindeki yükseliş %3,23 olurken holdingler endeksi %1,08 yükseldi. Ulaştırma endeksindeki artış ise %0,3’ün altında kaldı.

Açılışı 8000 kritik seviyesinin üzerinde yapan BİST100 gün boyu bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı. Alımların devamı halinde 8250 seviyesi izleyeceğimiz ilk önemli direnç seviyesi olacak. Satışların gelmesi ve endeksin 8000 seviyesinin altına sarkması durumunda ise 22 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 7800 seviyesini önemli destek seviyesi olarak takip edeceğiz.

USD/TL ise bu sabahki seviyelere yakın 28,90 seviyesinin hafif üzerinde bulunuyor.

M. Emin Zümrüt, CFA – Kıdemli Analist, ActivTrades

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

ActivTrades

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler