Sosyal Medya

Para-banka-finans

Özgür Demirtaş: Zombi şirketler batacak, işsizlik artacak ve para bulunamayacak

Seçim sonrası peş peşe artırımların yapıldığı faize dair Prof. Dr. Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Özgür Demirtaş: Zombi şirketler batacak, işsizlik artacak ve para bulunamayacak

Çoğu ekonomist Merkez Bankası’nın faiz artışı kararlarını doğru ancak geç gelmiş bir adım olarak nitelendiriyor. Konuyla ilgili bir değerlendirme de Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan geldi.

Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Faiz atırımları canımızı yakacak” dedi ve şöyle devam etti: “Zombi şirketler batacak. İşsizlik artacak. Para bulunamayacak.”

“Ama faiz artırımına kızmanın alemi yok. Faiz artırımı bir sonuç. Bizim geçmişte yaptığımız hatalarımızın bir sonucu… Kendimiz ettik, Kendimiz Bulduk. Sigara içtik, Kanser olduk. Şimdi kemoterapi alıyoruz alıyoruz.”

Sigara içmek=Faizi emirle suni olarak indirmek yani Nas Ekonomi Modeli

Kanser=Enflasyon

Kemoterapi=Artan Faizler

Kemoterapi Saçlarımızı döküyor, dişlerimizi kırıyor. Ama Kemoterapi bir sonuç, Sebep hep o sigaradan iki fırt almalarımız!

Faizi Enflasyon altına indirip bedavadan Kredi çekerken iyiydi…. Şimdi BEDAVA diye bir şeyin olmadığını, Bedava peynirin fare kapanında olduğunu öğreniyoruz.

Ağlamak yok!

Hatadan ders alın, bari bir daha yapmayın…

Bin kere uyardım, eninde sonunda Faizin artmak zorunda kalacağını yazdım. Yalvardım yapmayın diye… İlkokul mezunu takipçilerim de dahil herkes anladı. Siyasetçiler anlamadı… Neyse zararın neresinden dönersek kardır…”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler