Sosyal Medya

Gündem

Sonar Araştırma’nın İstanbul seçimleri anketi: İmamoğlu fark arttı

Kararsızların oransal olarak dağıtıldıktan" sonra CHP ankette 41.1 puan ile ilk sırada yer aldı.

Sonar Araştırma’nın İstanbul seçimleri anketi: İmamoğlu fark arttı

Sonar Araştırma’nın İstanbul seçimlerine ilişkin anketinde CHP ilk sırada çıktı. Aday bazlı araştırmada ise İBB Başkanı İmamoğlu yüzde 31 ile diğer adaylara fark attı.

Yerel seçim yaklaşırken anket şirketleri, kamuoyunun siyasi yönelimlerine ilişkin araştırmalarını hızlandırdı. Son araştırma ise Hakan Bayrakçı’nın sahibi olduğu Sonar Araştırma’dan geldi. Sonar’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için yaptığı anketin sonuçları ortaya çıktı.

 

Gazeteci İsmail Saymaz’ın paylaştığı ve geçen hafta yapılan ankette katılımcılara, “Bu pazar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olsa oyunuzu hangi siyasi parti adayına verirsiniz?” sorusu yöneltildi.

CHP ilk sırada

 

“Kararsızların oransal olarak dağıtıldıktan” sonra CHP ankette 41.1 puan ile ilk sırada yer aldı. CHP’nin hemen ardından 39.6 puan ile AKP geldi. Ankette DEM Parti 4.8 puan, MHP 3.7 puan, İYİ Parti 3.2 puanda kaldı. Diğer partilerin puanı ise 7.6 oldu.

 

İmamoğlu fark attı

 

Ankette ayrıca katılımcılara “Önümüzdeki yerel seçimlerden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?” sorusu yöneltildi. Açık uçlu yöneltilen soru karşısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 31 puan ile ilk sırada çıktı. “Cevap yok” diyenler 29.4 puan, “Fikrim yok” diyenler ise 14.5 puan oldu.

Ankette isimler ve puanları şöyle oldu:

 

Ekrem İmamoğlu: 31.0

Murat Kurum: 6.7

Adaylara bağlı: 4.4

AKP adayını: 4.1

Kararsızım: 1.9

Hiç kimseyi: 1.8

Tevfik Göksu: 1.6

Ali Yerlikaya: 0.8

Diğer: 3.8

 

 

ParaAnaliz etik yayın ilkeleri doğrultusunda tüm  anketleri kaynak göstererek ve yorum katmadan yayınlar.

 

Kaynak linki burada

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler