Sosyal Medya

Gündem

MAK Anketi: Kılıçdaroğlu ve Erdoğan arasında 5 puan fark var, kararsızların oranı yüksek

MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son seçim anketini açıkladı. Buna göre, Millet İttifakı’nın adayı ve CHP Genel…

MAK Anketi: Kılıçdaroğlu ve Erdoğan arasında 5 puan fark var, kararsızların oranı yüksek

MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son seçim anketini açıkladı. Buna göre, Millet İttifakı’nın adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki fark, 5 puan…

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki ay kala gözler, kamuoyu araştırma şirketlerinin açıkladığı anket çalışmalarına çevrildi.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları son anketin sonuçlarını Habertürk TV canlı yayınında açıkladı.

Buna göre; “Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 47’si, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ yanıtını verdi. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyenlerin oranı ise yüzde 42 oldu.

Kulat’ın açıklamaları şöyle:

“Kemal Kılıçdaroğlu diyenler yüzde 47, Recep Tayyip Erdoğan diyenler yüzde 42. Üç puan içerisinde Muharrem İnce’nin de olduğu ‘diğer’ başlığı altında… Sadece ‘Muharrem İnce’ diye şundan sormadık, başka adaylar da düşünebilirler. Ama çok ilginç. Yüzde 8 ‘kararsızım’ diyenler var, ama bu kararsız olduğunu söyleyen seçmenlerin neredeyse tamamına yakını HDP’li seçmen olduğu fikrindeyim. Bunlar parti yönetiminin işaretine bakıyor.” 

Kısa Dalga

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler