Sosyal Medya

Gündem

Kılıçdaroğlu: Ben geleceğin yeni nesil liderlerine ortamı hazırlayacak kişiyim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından video paylaştı. “Birleşeceğiz ve kazanacağız. Ama kime karşı?” başlıklı videoda Kılıçdaroğlu, “Tayyip Erdoğan’a…

Kılıçdaroğlu: Ben geleceğin yeni nesil liderlerine ortamı hazırlayacak kişiyim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından video paylaştı. “Birleşeceğiz ve kazanacağız. Ama kime karşı?” başlıklı videoda Kılıçdaroğlu, “Tayyip Erdoğan’a karşı mı birleşiyoruz? Bizim asıl ana hedefimiz çok daha büyük” dedi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığının resmileşmesinin ardından Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak saat verdi. Kılıçdaroğlu beklenen videoyu paylaştı.

Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda Cumhur İttifakı’nın genişletilmesine yönelik müzakerelerde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun kaldırılmasının pazarlık konusu olduğu tartışmalara atıfta bulundu. “Seçim yaklaştıkça giderek artan tuhaf bir duruma dikkatinizi çekmek istiyorum” diyen Kılıçdaroğlu konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Saray iktidarı ve onunla yola çıkanlar, kadınların en temel haklarını birkaç oy için pazarlık meselesi yapmaya hazır olduklarını gösterdiler. Kadınların en basit kazanımlarını çöpe atmaya kalkıyorlar. Bakın açık konuşalım, oradaki hedef başı kapalı genç muhafazakâr kadınlardır. Bu genç kadınları ezmek istiyorlar. Onları kontrol altına almak istiyorlar. Evet, dehşetle izliyoruz onları ve evet, bunların hepsi üzülerek ifade edeyim gerçek.”

‘ERDOĞAN’I GÖNDERECEĞİZ, BU HEDEFLERİMİZİN EN KOLAYI’

Uzun zamandır “birleştire birleştire kazanacağız” ifadelerini kullandığını da belirten Kılıçdaroğlu açıklamasında, “Tayyip Erdoğan’a karşı mı birleşiyoruz? Bu kadar emeği, bu kadar küçük bir hedef için mi harcayacağız? Yok öyle bir şey. Evet, bizim demokrasimiz, bizim ekonomimiz, adalet sistemimiz ve özgürlüklerimiz ağır bir Erdoğan tehdidi altında… Bu zaten uzun yıllardır böyle. Ancak herhalde bu yaşımda bu ülkeye bırakacağım miras bu kadar küçük olmasa gerek… Erdoğan’ı göndereceğiz. Bunu hep söylüyorum zaten, bu hedeflerimizin en kolayı… Ama bizim asıl ana hedefimiz çok daha büyük. Biz rekabetçi bir Türkiye inşa edecek şartları oluşturacağız” ifadelerine yer verdi.

‘BEN GELECEĞİN YENİ NESİL LİDERLERİNE ORTAMI HAZIRLAYACAK KİŞİYİM’

Kılıçdaroğlu seçimi kazanması halinde yönetimin nasıl şekilleneceğine dair de bilgiler vererek şu ifadeleri kullandı:

“Millet İttifakı olarak önce toplumu güçlendireceğiz, devleti toparlayacağız, açık yaraları kapatacağız. İnsanların yaşam sevincini geri vereceğiz. dezavantajlı grupları, dezavantajlı olmaktan çıkaracağız. Doğru yerlere yatırım yapılmasını sağlayacağız. Finansal ve demokratik istikrarı getireceğiz. Yani özetle ülkemizi rayına oturtacağız. Ki bizden sonraki liderler ayaklarını yere sağlam basıp üzerinde güvenle yürüyebilecekleri sağlıklı bir zemine sahip olsunlar. Ve ben sonrasında da torunlarımla ilgilenmek üzere emekli olacağım. Bu kadar basit.”

Kılıçdaroğlu’nun “Birleşeceğiz ve kazanacağız. Ama kime karşı?” notu kullandığı videoda şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili dostlar, iyi akşamlar. Evime hoş geldiniz. Bu akşam bir konuyu netleştirmek adına sizleri evime davet ettim. Asıl konuya geçmeden önce, seçim yaklaştıkça giderek artan tuhaf bir duruma dikkatinizi çekmek istiyorum. Saray iktidarı ve onunla yola çıkanlar, kadınların en temel haklarını birkaç oy için pazarlık meselesi yapmaya hazır olduklarını gösterdiler. Kadınların en basit kazanımlarını çöpe atmaya kalkıyorlar. Bakın açık konuşalım, oradaki hedef başı kapalı genç muhafazakâr kadınlardır. Bu genç kadınları ezmek istiyorlar. Onları kontrol altına almak istiyorlar. Evet, dehşetle izliyoruz onları ve evet, bunların hepsi üzülerek ifade edeyim gerçek.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Biliyorsunuz. Birleştire birleştire ülkeyi kazanan bir oyuncu haline getirmeye çalıştığımı uzun süredir anlatıyorum. Peki, biz ne için birleşiyoruz? Neyi Kazanmanın peşindeyiz? Tayyip Erdoğan’a karşı mı birleşiyoruz? Bu kadar emeği, bu kadar küçük bir hedef için mi harcayacağız? Yok öyle bir şey. Evet, bizim demokrasimiz, bizim ekonomimiz, adalet sistemimiz ve özgürlüklerimiz ağır bir Erdoğan tehdidi altında… Bu zaten uzun yıllardır böyle. Ancak herhalde bu yaşımda bu ülkeye bırakacağım miras bu kadar küçük olmasa gerek… Erdoğan’ı göndereceğiz. Bunu hep söylüyorum zaten, bu hedeflerimizin en kolayı… Ama bizim asıl ana hedefimiz çok daha büyük. Biz rekabetçi bir Türkiye inşa edecek şartları oluşturacağız. Bugün sistemik bir teknolojik rekabet çağında yaşıyoruz.

Bakmayın siz Türk’ün Türkiye propagandasına, İletişim Başkanlığının çöpe attığı milyarlara… Biz dünyayla rekabet etmiyoruz. Sevgili dostlar, rekabette iyi olup olmadığımızı tek bir kriter gösterir. Kazanıyor musun, kaybediyor musun? Bu da iki şekilde anlaşılır. Yeni bir refah seviyesi yaratabiliyor musun? Bunu refaha tam bir barış nesli yaratarak ulaşabiliyor musun? Rekabette kazanıyorsanız, milletinizin standardı, alım gücü, huzuru, mutluluğu artar. Seninki artıyor mu sevgili milletim, sevgili halkım? Mutlu musun sevgili vatandaşlarım, sevgili yurttaşlarım? Öyle boş propagandalarla algınızın manipüle edilmesine asla izin vermeyin. Biz maalesef rekabette zayıfız.

Evet açık konuşalım bu problemler, Erdoğan’la başlamadı. Ancak Erdoğan’la ayyuka çıktı. Çünkü Türkiye yıllardır, enerjisini iç sorunlarına harcadı. Darbeler gördü, ekonomik krizler gördü, kutuplaşmalar gördü, ayrımcılık gördü, çeteler gördü, terör gördü. Birbirimizle didişe didişe rekabetçi olmaktan çıktık. Dünyadan hak ettiğimiz payı alamadık. Yani, hepimizi birleştirmesi gereken asıl mesele şudur: Dünya ile rekabet etmek, ve kazanmak ve hakkımız olanı almak.

Türkü, Kürdü, Sunnisi, Alevisi, başı açığı, başı kapalısı, solcusu, sağcısı, bu müşterek de birleşmeli. Daha iyi bir yaşam müştereğinde. Hakkını alma müştereğinde buluşmalı. Ben bunun için Millet İttifakı’nın adayı seçildim. Ben onarıcı, telafi edici, birleştirici, kucaklayıcı liderlik yapıp asıl geleceğin yeni nesil liderlerine ortamı hazırlayacak kişiyim.

Ben bundan sonra geleceklerin siyasi geleceği için taşları doğru döşeyecek kişiyim. Millet İttifakı olarak önce toplumu güçlendireceğiz, devleti toparlayacağız, açık yaraları kapatacağız. İnsanların yaşam sevincini geri vereceğiz. dezavantajlı grupları, dezavantajlı olmaktan çıkaracağız. Doğru yerlere yatırım yapılmasını sağlayacağız. Finansal ve demokratik istikrarı getireceğiz. Yani özetle ülkemizi rayına oturtacağız. Ki bizden sonraki liderler ayaklarını yere sağlam basıp üzerinde güvenle yürüyebilecekleri sağlıklı bir zemine sahip olsunlar. Ve ben sonrasında da torunlarımla ilgilenmek üzere emekli olacağım. Bu kadar basit. Çünkü benim çözmem gereken çok önemli sorunlar var. Bunu da ancak gelecekle ilgili bireysel siyasi emelleri olmayan bir lider yapabilir. Evet. Birleşe birleşe kazanacağız sevgili vatandaşlarım. Ama dünyaya karşı kazanacağız. Asıl elli yıldır rekabet etmemiz gerekenlere karşı kazanacağız. Ve sonunda ülkemizin yönü oraya dönecek. Herkes müsterih olsun.”

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler