Sosyal Medya

Genel

Biden: Bankacılık krizi hala devam ediyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, ABD’de yaşanan bankacılık krizi sonrasında çözüm üretmek amacıyla yeni açıklamalar yapmaya devam ediyor. ABD’de…

Biden: Bankacılık krizi hala devam ediyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, ABD’de yaşanan bankacılık krizi sonrasında çözüm üretmek amacıyla yeni açıklamalar yapmaya devam ediyor.

ABD’de Silicon Valley Bank’ın kapatılması sonrasında başlayan bankacılık krizi sonrasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD Başkanı Joe Biden, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, mevcut yetkililerle bankacılık krizini sona erdirmek adına yapılabilecek her şeyi yaptıklarını ancak bankacılık krizinin henüz sona ermediğini ifade etti.

Biden yönetiminin konuyu ele almak adına daha fazla icrai işlem yapıp yapmayacağı sorusuna yanıt veren Biden, “Bankacılık krizinin henüz bittiğini düşünmüyorum. Süreci çok yakından izlemeye devam ediyoruz.” dedi.

Silicon Valley Bank’ın kapatılması sonrasında yaşanan Signature Bank’ın başarısızlıklarıyla birlikte ABD’de bankacılık sektörüne olan güven sarsıldı ve daha büyük bir kayba sebep oldu. Bununla birlikte son olarak yaşanan krizin ana aktörlerinden olan Silicon Valley Bank, geçtiğimiz günlerde First Citizens Bancshares’e satılmıştı.

 

 

 

 

patronlardunyasi.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler