Sosyal Medya

Genel

Selahattin Demirtaş’tan korkutan iddia:  Ölü sayısı eksik bildiriliyor

100 binden fazla insanın hala enkaz altında bulunduğunu söyleyen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘deprem rakamlarının da pandemi…

Selahattin Demirtaş’tan korkutan iddia:  Ölü sayısı eksik bildiriliyor

100 binden fazla insanın hala enkaz altında bulunduğunu söyleyen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ‘deprem rakamlarının da pandemi rakamları gibi yalan olduğunu’ yazdı.

 

HalkTV.com.tr haberine göre, Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda bile kaybettiğimiz insan sayısı 30 bini geçmiş olabilir. İlk andan itibaren, felaketin büyüklüğünü saklayarak infiali önlemeye çalıştılar. Sonuç olarak halkın yardım için harekete geçmesini geciktirdiler. Yatacak yeriniz yok!

Enkaz altında canından, cananından bir ses bekleyenlere 10 bin TL vermeyi vaat edecek kadar akıllarını, ahlaklarını yitirdiler. Bu yaptıklarının, acılı insanlara hakaret olduğunun farkında bile değiller. Sevgili kardeşlerim, artık bir gerçeği 85 milyonun görüp kabul etmesinin zamanıdır. Bu iktidarın dönemi kapandı, bitti artık. Yaralarımızı, el ele vererek kendimiz sarmaya çalışacağız.

 

Sonrasında büyük bir değişim hamlesiyle yıkımın altından kalkacak ve küllerimizden yeniden doğacağız. Şimdi, dayanışmayı daha da büyütelim. El uzatılmamış, yaraları sarılmamış tek bir kardeşimiz bile kalmamalı. Çok zor oluyor, çok zor olacak ama beraber başaracağız.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler