Sosyal Medya

Genel

Libya’da sel felaketinde can kaybı 2 bini geçti, 7 bin kişi ise kayıp

Libya'nın doğusundaki 'hükümetin Başbakanı' Usame Hammad, Derne kentindeki meydana gelen selde ölü sayısının 2 bini geçtiğini 7 bin kişinin ise kayıp olduğunu duyurdu.

Libya’da sel felaketinde can kaybı 2 bini geçti, 7 bin kişi ise kayıp

PARAANALİZ.COM

Libya ülkede yaşanan sel felaketinden dolayı uluslararası yardım çağrısında bulundu. Türkiye, BAE, Katar ve Cezayir, selin ardından Libya’ya kurtarma ekipleri ile yardım gönderecek. Durumu “felaket ve iyi değil” olarak nitelendiren ve basına açıklama yapan Hammad, sadece Derne kentinde ölenlerin sayısının 2 binden fazla olduğunu belirtti.

Libya doğusundaki hükümetin İçişleri Bakanı İsam Ebu Zeribe ise, Derne kentinde şiddetli yağışlar nedeniyle hayatını kaybeden 1500’den fazla kişinin cesedinin bulunduğunu, kayıp kişi sayısının ise 7 bine ulaştığını duyurmuştu.

Ajansların geçtiği haberlerde Libya’da Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ülkede yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenler için 3 günlük yas ilan edildiği belirtildi. Orta Akdeniz’de etkili olan “Daniel” fırtınası Libya’nın Bingazi, Beyda, Merc, Suse ve Derne kentlerini etkiledi. Libya’nın doğusundaki yetkililer, fırtına nedeniyle tüm kamu ve özel eğitim kurumlarında derslere ara verilmesi, dükkanların kapatılması ve sokağa çıkma yasağını içeren bir dizi önlemler aldı.

(HABER MERKEZİ)

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler