Sosyal Medya

Ekonomi

Şimşek: Enflasyonla mücadele biraz zaman alacak

Hazine Bakanı Şimşek, “Enflasyonla mücadelenin biraz zaman alacağını biliyoruz. Geçiş dönemindeyiz” açıklaması yaptı. Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından Hazine ve Maliye…

Şimşek: Enflasyonla mücadele biraz zaman alacak

Hazine Bakanı Şimşek, “Enflasyonla mücadelenin biraz zaman alacağını biliyoruz. Geçiş dönemindeyiz” açıklaması yaptı.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten açıklama geldi. Şimşek, geçiş döneminde olduğunu belirterek, “Enflasyonla mücadele biraz zaman alacak” dedi.

TÜİK verilerine göre Ağustos’ta enflasyon yüzde 9’u aştı. Yıllık enflasyon ise yüzde 58,94 ile Merkez Bankası’nın “gerçekçi” olarak değerlendirilen yüzde 58’lik enflasyon hedefini geçti.

Enflasyon rakamlarına dair sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyonun bir dönem daha süreceğine işaret etti.

Şimşek, şöyle dedi:

“Enflasyonla mücadelenin biraz zaman alacağını biliyoruz. Geçiş dönemindeyiz. Enflasyonu kontrol altına almak ve daha sonra düşürmek için ne gerekiyorsa (parasal sıkılaşma, kredi politikası ve gelirler politikaları) yapacağız. Sonuçta sabretmemize değecek. Enflasyonla mücadelede kesinlikle kararlıyız.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler