Sosyal Medya

Ekonomi

Mehmet Şimşek’ten TCMB’ye destek:  FX rezervlerini dış kaynakla güçlendireceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası rezervlerine ilişkin mesaj verdi. Net rezervlerde geçen hafta tarihi artış yaşandığına dikkat…

Mehmet Şimşek’ten TCMB’ye destek:  FX rezervlerini dış kaynakla güçlendireceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası rezervlerine ilişkin mesaj verdi. Net rezervlerde geçen hafta tarihi artış yaşandığına dikkat çeken Şimşek, “Rezervleri daha da güçlendirmek için ülkemize ilave dış kaynak teminine yönelik çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.” dedi.

Şimşek, net uluslararası rezervlerin geçen hafta 8.5 milyar dolar ile tarihin en büyük haftalık artışını kaydettiğini belirterek, “Rezervleri daha da güçlendirmek için ülkemize ilave dış kaynak teminine yönelik çalışmalarımızı hızlandırıyoruz” dedi. Kur Korumalı Mevduat (KKM) ile ilgili de açıklama yapan Bakan Şimşek, stopaj desteğinin yıl sonuna kadar uzatıldığını kaydetti.

 

Mehmet Şimşek iletişim stratejisini Twitter’le kuruyor.  HvM Bakanının Twitter mesajı şöyle:

TCMB analitik bilanço verilerine göre, net uluslararası rezervler geçen hafta 8.5 milyar dolar ile tarihin en büyük haftalık artışını kaydetti. Rasyonel politikalara dönüş kademeli olarak devam edecek.

 

Rezervleri daha da güçlendirmek için ülkemize ilave dış kaynak teminine yönelik çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.

 

Ayrıca, TL cinsi enstrümanları cazip hale getirmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede Kur Korumalı Mevduat’ta stopaj desteğini yıl sonuna kadar uzatıyoruz.

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler