Sosyal Medya

Ekonomi

Mehmet Şimşek’ten dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile 11 banka arasında imzalanan ihracatçılara ilişkin kredi protokolüyle ilgili "2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak" dedi

Mehmet Şimşek’ten dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile 11 banka arasında imzalanan ihracatçılara ilişkin kredi protokolüyle ilgili “2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak” dedi.

 

 

 

Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından TİM ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank, TEB ve Odeabank işbirliğiyle ihracatçılara yönelik “Vade(SİZ) İhracat Kredi Paketi”nin devreye alınmasına ilişkin paylaşım yaptı.

 

 

Ziraat Bankası liderliğinde ihracatçılara ilave 1 milyar dolarlık ihracat kredi paketini devreye sokan bankaları tebrik eden Şimşek, “Kalıcı refah artışı için ihracatı önceliklendirmeye devam edeceğiz.

 

2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz. Firmalarımızın üzerine düşen ise ihracatı önceliklendirmek” ifadelerini kullandı.

 

 

Bakan Şimşek’ten ihracatçılara kredi müjdesi

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomiye yönelik önemli açıklama yaptı. Bakan Şimşek, Ziraat Bankası liderliğinde ihracatçılara ilave olarak 1 milyar dolarlık kredi paketinin devreye alındığını söyledi.

 

Bakan Şimşek “Bugün Ziraat Bankası liderliğinde ihracatçılarımıza ilave 1 milyar dolarlık ihracat Kredi paketini devreye sokan bankalarımızı tebrik ediyorum. Kalıcı refah artışı için ihracatı önceliklendirmeye devam edeceğiz. 2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz” dedi.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler