Sosyal Medya

Ekonomi

Bitcoin’de (BTC) Kırılım Sesleri Yükseliyor! Meraklı Bekleyiş Başladı! “Tamam ya da Devam” Haftası…

12 gündür düşen trend yapısında olan Bitcoin’de (BTC), kırılımdan sonra sert hareketler bekleniyor.     12 gündür düşen trend yapısında…

Bitcoin’de (BTC) Kırılım Sesleri Yükseliyor! Meraklı Bekleyiş Başladı! “Tamam ya da Devam” Haftası…

12 gündür düşen trend yapısında olan Bitcoin’de (BTC), kırılımdan sonra sert hareketler bekleniyor.

 

 

12 gündür düşen trend yapısında olan Bitcoin (BTC), kırılımdan sonra sert hareketler sergileyebilir.

10 Mayıs’tan bu yana düşen trend içersinde fiyatlayan BTC, giderek sona yaklaşıyor. Henüz trend yapısını kıramamış olan kripto paraların öncüsü, bu kırılım ile birlikte daha volatil hareketlere imza atabilir. Son olarak Pepe’de (PEPE) tarafındaki düşen trend yapısının kırılması, PEPE’ye yüzde 25’ten daha fazla değer kazandırmıştı. PEPE’nin bu hareketinden sonra yatırımcılar, BTC’de oluşan teknik yapıya gözlerini çevirdi.

 

BTC’de hala daha net bir fiyat yapısı oluşmadı. 25.870 dolardan yükselie geçen BTC, 27.600 doları kıramamasından bu zamana güç kaybetmeye devam ediyor. BTC, güncel olarak 26.867 dolardan işlem görüyor. BTC tarafındaki yön tayininin belirsizliği, fiyatı sırasıyla 25.876 ve 25.257 dolar seviyelerine çekebilir.

 

Güncel olarak 26.600 dolar desteğinin üzerinde işlem gören BTC, 28.200 doların üstüne atabildiği süreçte daha fazla alıcılılı yatırımcı çekebilir. BTC’de yükseliş yönlü beklentilerin artabilmesi için, FED, SEC gibi düzenleyicilerin eylemleri ve piyasdaki haber akışı, mutlak bir öneme sahip. Pozitif şartların sağlandığı senaryoda ise BTC’de sırasıyla 28.200 – 28.775 – 29.250 ve 30.000 dolar dirençlerine test beklenebilir.

Yatırımcılar Bitcoin‘in (BTC) yapacağı bir sonraki fiyat hareketini merakla beklerken ünlü kripto para analisti ve stratejisti Michaël van de Poppe, yeni haftanın BTC’ye dönük beklentiler için çok önemli olacağını söyledi.

200 Haftalık MA’nın Yeniden Test Edilmesini Bekliyor

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, en büyük kripto para Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamayı (MA) destek olarak yeniden test etmesini beklediğini söyledi. Van de Poppe’ye göre, temel teknik göstergenin başarılı bir şekilde yeniden test edilmesi, Bitcoin’deki düzeltmenin başka bir deyişle düşüşün sona erdiği anlamına gelebilir:

 

“Geçmişe geri dönecek olursak, 200 haftalık MA’nın yeniden test edilmesi birikim yapmak için harika bir dönemdir. Geçtiğimiz altı ay içinde Bitcoin uzun bir süre boyunca 200 haftalık MA’nın altında hareket etti ve bu onu varoluşundan bu yana en düşük değerli hale getirdi.”

 

Van de Poppe, bu haftayı işaret ederek “Önümüzdeki hafta bir tamam ya da devam haftası olacak. Yukarı doğru olacak hızlı bir kırılma düzeltmenin sonuna gelindiği anlamına gelecek.” eklemesini yaptı.

 

Analistin Gözü 27 Bin 200 Dolar Seviyesinde

Van de Poppe ayrıca, daha düşük zaman diliminde önemli bir destek seviyesinin geri kazanılmasının BTC için rallinin fitilini ateşleyebileceğine inanıyor. Öte yandan böyle bir senaryoda Bitcoin, sıçrama yapmadan önce 26 bin dolara varan bir düşüşle karşı karşıya kalabilir:

 

“Bitcoin’de klasik dalgalı formasyon görülüyor. CME (Chicago Mercantile Exchange) boşluğu (gap) da 26 bin 900 dolar civarında olduğu için 27 bin 200 doları kıramadı ve şu anda akümüle oluyor. Yukarı yönde devamlı bir ivme görmek istiyorsak Bitcoin’in 27 bin 200 doları kırması ve bu seviyenin destek olduğunu teyit etmesi gerekiyor. Alt tarafta 26 bin dolar ila 26 bin 500 dolar civarında 200 haftalık MA var.”

 

 

Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada analistin işaret ettiği 27 bin 200 dolar seviyesinin altında, 26 bin 840 dolardan el değiştiriyor.

 

 

cointürk.com / coinkolik.com

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler