Sosyal Medya

Dünya Ekonomisi

JPMorgan: Resesyon olasılığı keskin şekilde azaldı

JPMorgan Cnase tarafından hazırlanan model, finansal piyasalarda fiyatlanan bir ekonomik daralma olasılığının 2022 yılında görülen zirveden gerilediğini gösterdi. JPMorgan’ın modeline…

JPMorgan: Resesyon olasılığı keskin şekilde azaldı

JPMorgan Cnase tarafından hazırlanan model, finansal piyasalarda fiyatlanan bir ekonomik daralma olasılığının 2022 yılında görülen zirveden gerilediğini gösterdi.

JPMorgan’ın modeline göre, yüksek kaliteli tahvillerden Avrupa hisse senetlerine kadar 9 varlık sınıfının 7’sinde yapılan fiyatlamalar resesyon olasılığının yüzde 50’den az olduğunu ortaya koyuyor.

S&P 500’ün bir resesyon olasılığını hali hazırda yüzde 73 olarak fiyatladığını da belirten JPMorgan, bu oranın geçen yıl yüzde 98’e kadar çıktığını da hatırlattı.

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou yaptığı açıklamada, “Varlık sınıflarının çoğu Çin’in yeniden açılması, Avrupa’da gaz fiyatlarının düşmesi ve ABD’de enflaslyonun beklentilerden daha fazla aşağı gelmesi ile ile resesyon riskinin fiyatlandırılmasını istikrarlı şekilde azaltıyorlar. Piyasa, bir resesyona Ekim ayında yaptığından daha düşük şans veriyor” dedi.

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyici algılandı!!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın ve sayfayı yenileyin.