Sosyal Medya

Ekonomi

Emeklinin beklediği haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan New York’tan duyurdu

New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşlarına gelecek zamlara dair açıklamalar yaptı. Emeklinin 2024 yılına zamlı maaşla gireceğini belirten Erdoğan Bakanların bu yönde çalışmalar yaptığını söyledi.

Emeklinin beklediği haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan New York’tan duyurdu

New York’taki Türkevi’nde gazetecilerin emekli maaşları hakkındaki sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Emekli zammı konusunda 2024’e girerken kararını vermiş olacağız. Bakanlarımız şu anda bu konuda çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu için New York’ta bulunurken, Türkevi’nde gazetecilerle bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalar yapan Erdoğan emekli maaşları konusuna da değindi.

Erdoğan’ın emeklilere dair açıklaması şöyle:

“Uzun sürmeyecek. Yani en kısa sürede. İlgili bakanımız zaten bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte kendisiyle bir araya geleceğiz ve neler yapıldığı hakkında bilgi alacağız. Ama umarım 2024’e geldiğimizde bu konuda kararlarımızı almış oluruz. Biz ekonomik sorunların üstesinden gelirken işçiler, memurlar ve emeklilerimizi de enflasyonun baskısına maruz bırakmamak için çaba sarf ediyoruz. Bu konuda attığımız adımlar mevcut.”

EMEKLİLERİMİZİN ZORLUKLARINI ANLIYORUZ

“Emeklilerimizin zorluklarını anlıyoruz ve toplumun her kesimine yönelik adımlar atıyoruz. Orta Vadeli Programımızın başarılı bir şekilde uygulanmasıyla birlikte refah seviyesinde artış olacak ve tabii ki emeklilerimiz de bu artıştan faydalanacaklar. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de emeklilerimizin hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları için çalışacağız.”

PARA ANALİZ

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler