Sosyal Medya

Ekonomi

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz liderliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz liderliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

 

 

Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda, ihracatı desteklemek için ihracat görünümü, Eximbank ihracat kredileri ve destekleri ele alınacak. Ayrıca, teknoloji girişimciliği ekosisteminin geliştirilmesi ve bu alanda finansal araçların yaygınlaştırılması ile Mesleki ve Teknik Eğitim Politika Belgesi gibi konular da görüşülecek.

 

Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı sürecini denetlemek için Strateji ve Bütçe Başkanlığı bünyesinde geliştirilen sistem, toplantıda değerlendirilecek. Bu sistem üzerinden süreçlerin takibi yapılacak ve elde edilen sonuçlar ilgili kurumlara iletilerek değerlendirilecek.

 

Toplantının ardından resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler