Sosyal Medya

Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan iş çevrelerinin yakında rahatlayacağını söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.…

Cumhurbaşkanı Erdoğan iş çevrelerinin yakında rahatlayacağını söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

TOBB heyetiyle yaptığı görüşmede, küresel ekonomide yaşanan sıkıntı ve zorlukların, Türkiye’ye de çeşitli yansımaları olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm dünyada son 60-70 yılın zirvelerine çıkan enflasyon oranlarının Türkiye’yi de zorladığının bir gerçek olduğunu belirtti.

İş çevrelerinin başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin sıkıntılarının farkında olduklarını dile getiren Erdoğan bununla ilgili adımların atıldığını ve bununda yakında kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

FAHİŞ FİYAT BALONU

Kimi sektörlerde tamahkarlıktan kaynaklanan fahiş fiyat balonunun yavaş yavaş söndüğünü söyleyen Erdoğan konuşmasında şu ifadeler de yer verdi:

“Aldığımız tedbirler sayesinde zamanla piyasa dengeye inşallah kavuşacaktır. Ekonomide önceliğimiz dün olduğu gibi bugün de değişmemiştir. Türkiye ekonomisini yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütmekte kararlıyız. Vatandaşımızın aşını, işini, ekmeğini koruması ve büyütmesi, bu dönemde de önceliklerimizin başındadır. Uzun mücadeleler sonucunda elde ettiğimiz kazanımlarımızdan özellikle geriye gidişe asla izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hedeflerimize sizlerle birlikte yürüyeceğiz.”

TOBB’U TEBRİK ETTİ

TOBB’un üretim, ticaret, ihracat, istihdamın ve Türk ekonomisinin tamamının temsil edildiği bir çatı olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan devamında şu sözlere yer verdi:

“Sizlerin önerilerinin, eleştirilerinin ve ekonomi politikalarımıza vereceği güçlü desteğin bizim için ayrı bir önemi vardır. Biliyorsunuz 21 yıllık iktidarlarımız döneminde sizlerle daima yakın istişare içinde olduk. Bunun da meyvelerini üretimden istihdama her alanda topladık. İnşallah gelecekte de sizlerle işbirliği içinde olmayı sürdüreceğiz. Türkiye’nin büyümesine, kalkınmasına, refahına yaptığınız eşsiz katkılar dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum, her birinize yeni görevinizde başarılar diliyorum.”

PARA ANALİZ

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler