Sosyal Medya

Ekonomi

AKP yetkilisi Reuters’a konuştu: ‘Ekonomimizdeki sıkıntının tartışılacak bir yanı yok’

AK Parti’de üst düzey bir yetkili, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski bakan Mehmet Şimşek’in görüşmesinden ‘istenmeyen’ bir sonuç çıktığını belirtti. Aynı…

AKP yetkilisi Reuters’a konuştu: ‘Ekonomimizdeki sıkıntının tartışılacak bir yanı yok’

AK Parti’de üst düzey bir yetkili, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski bakan Mehmet Şimşek’in görüşmesinden ‘istenmeyen’ bir sonuç çıktığını belirtti. Aynı zamanda yetkili, parti içinde Şimşek’in geri dönmesine ilişkin görüş ayrılıkları olduğunu aktardı. Bir başka AK Parti yetkilisi de, “Şu anda ekonomik tabloyla ilgili sıkıntı yaşıyoruz. Bunun tartışılacak bir tarafı yok” dedi ve ‘yeni adımlar atılması gerektiğini’ söyledi.

Uluslararası haber ajansı Reuters “Erdoğan, seçimlerden önce ekonomik güvenilirliği onarmaya çalışıyor” başlığı ile Türkiye’deki seçim süreci ve Mehmet Şimşek’in AK Parti’nin teklifini reddetmesi değerlendirildi. Eski maliye bakanı Şimşek’i geri döndürme girişiminin ‘ekonomik güvenilirliği yeniden inşa etme çabasına işaret ettiğini’ yazan ajans AK Parti’den isimlerle konuştu

Reuters’a açıklamalarda bulunan üst düzey bir iktidar yetkilisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Şimşek’in görüşmesinden ‘istenmeyen’ bir sonuç çıktığını belirtti. AK Parti içerisinde Şimşek’in geri dönmesine ilişkin görüş ayrılıkları olduğunu aktardı.

Başka bir parti yetkilisi ise, seçim beyannamesinin ekonomi alanında ‘serbest piyasa yanlısı ortodoks yaklaşımlar yerine daha dengeli ve karma politikalar içerebileceğini’ söyledi.

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler