Sosyal Medya

Döviz

Uzman isimden dolar tahmini! Herkesin aksine konuştu! Tuzağa dikkat edin diyerek uyardı

Piyasa hareketliliği devam ediyor. Gözler Merkez Bankası faiz kararına çevrilmişken dolar, euro ve gram altın gün içinde rekor kırdı. Piyasa uzmanı dolar tahminini böyle açıkladı.

Uzman isimden dolar tahmini! Herkesin aksine konuştu! Tuzağa dikkat edin diyerek uyardı

Piyasa hareketliliği devam ediyor. Gözler Merkez Bankası faiz kararına çevrilmişken dolar, euro ve gram altın gün içinde rekor kırdı. Piyasa uzmanı dolar tahminini böyle açıkladı.

 

 

iyasadaki hareketliliğin ardından Kapalıçarşı’da da tempo arttı.

 

Döviz ve Altın Piyasa Uzmanı Adnan Kapıkaya rekorların ardından yaptığı açıklamada, “Doların son bir çıkışla 28 liradan sonra 25 liraya geleceğini söyleyebilirim. Dolar 30-35 olacak diye geliyorlar ama insanlara yüksekten doları verecekler aşağıdan geriye alacaklar.” ifadelerini kullandı.

 

 

HERKESİN AKSİNE DÜŞECEK DEDİ!

Çarşıda bulunan ‘Ayaklı borsada’ da dolar, altın ve eurodaki yükseliş nedeniyle hareketlilik yaşandığı görüldü. Bazı vatandaşlar, Türk lirası ihtiyacı nedeniyle dolar ve altın bozdurduklarını ifade etti. Çarşıya gelen vatandaşlar, kurdaki bu yükseliş nedeniyle tedirgin olduklarını belirtiyor.

 

Piyasa uzmanlarının tahmini ise, doların 28 liraya yükseldikten sonra 25 lira civarına geri düşeceği yönünde.

 

 

 

Döviz ve Altın Piyasa Uzmanı Adnan Kapıkaya, ” Faiz öncesi piyasalarda çok ciddi hareket var şu anda. Bir önceki faizi gündeme alırsak onda da sert bir satış vardı dolarda 23 liraya kadar gelmişti. Sonra faiz artmasına rağmen dolar 26 liraya çıkmıştı. Bu sefer de bir korku var. Yani bunun en büyük sebebi ÖTV’den kaynaklanıyor. Petrolün 34’de çıkması işte Merkez Bankası’nın işte bu Perşembe günü faizi açıklayacağı kararla birlikte doların buraya gelmesi, soru işareti veriyor. Acaba doların yabancılar için Merkez Bankası yükseltiyor? Yüksek faizden satıp kasayı doldurmak isteyecektir muhtemelen Merkez Bankası, ama dolarla 28 sınırından sonra ciddi bir satış gelebilir. Zannediyorum yabancılar bu seviyeyi kollayacaklar satmak için.

 

Oradan 25’e kadar bir rahatlama gelebilir. Bu saatten sonra gördüğünüz gibi dolar 27 bin 10-15 seviyesinde devam ediyor. Sabah 26.30 seviyesinden açıldı. Şu anda ciddi bir çıkış var. Parası olanlar televizyon izliyor. Faizlerde bir düşüş var. Kur korumada düşüş var. Ama bundan sonra ne olacak derseniz? Bence insanlar biraz izlesinler. Doların son bir çıkışla 28 liradan sonra 25 liraya geleceğini söyleyebilirim” dedi.

 

“İNSANLARA YÜKSEKTEN DOLARI VERECEKLER AMA SONRA…”

Kapıkaya, Kapalıçarşı’nın yoğun olduğunu söyleyerek, “Şu anda 27 bin 150 rekor seviyede şu anda seviyesinde. Euro, Türk Lirası da 30 bin 600 seviyesinde. O zaten ciddi bir rekor yaptı Euro son zamanların en zirvesinde. Bugün baktığımız zaman, bu ayın 25’inde Amerika’nın bir faiz kararı var. Ondan sonra Euro’da belki bir yumuşama gelebilir. Çok zirvelerde diye düşünüyoruz ama şu anda dövizde bir bol köpük var diyebilirim. Yani bu bunun en büyük kaynağı petrolün yüzde 7, ÖTV’ye gelmesi, petrolün 34’e çıkması insanlarda kuşku yarattı. Artık son gazları verip tekrar bir yumuşama geleceğini söyleyebilirim. Çok kalabalık, bankalardan parasını çeken geliyor. Dolar 30-35 olacak diye geliyorlar ama insanlara yüksekten doları verecekler aşağıdan geriye alacaklar. Merkez Bankası sadece seyrediyor çünkü onlar da 28’i bekliyorlar. 28’den sonra doların kaderi belli olacak. Net söylüyorum ben bunu yani” ifadelerini kullandı.

finans.mynet.com
Editörün Notu: Yatırım tavsiyesi değildir

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler