Sosyal Medya

Döviz

Önlemler yetmiyor,  TCMB rezervleri hızla eriyor

TCMB’nin net rezervleri üçüncü haftada da gerilemeye devam etti. Üç haftada rezervlerdeki düşüş 7 milyar dolara kadar çıkarken swap hariç…

Önlemler yetmiyor,  TCMB rezervleri hızla eriyor

TCMB’nin net rezervleri üçüncü haftada da gerilemeye devam etti. Üç haftada rezervlerdeki düşüş 7 milyar dolara kadar çıkarken swap hariç net rezervi -47 milyar dolar, brüt rezervi de 121 milyar dolar olmuş oldu.

 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aracılığıyla Haftalık Para ve Banka İstatistikleri yayımlandı.

Açıklanan yeni rapora göre; 7 Nisan itibarıyla Merkez Bankası brüt döviz rezervleri, 1 milyar 756 milyon dolar azalmakla birlikte 68 milyar 491 milyon dolara indi. Brüt döviz rezervleri, 31 Mart’ta 70 milyar 247 milyon dolar seviyesinde bulunuyordu.

7 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın net rezervleri üçüncü haftada da gerilemeyi sürdürdü. Üç haftada rezervlerdeki düşüş 7 milyar dolara ulaşırken swap hariç net rezervi -47 milyar dolara geriledi.

 

Bahsedilen zaman diliminde altın rezervleri ise 436 milyon dolar artarak 52 milyar 176 milyon dolardan 52 milyar 612 milyon dolara kadar çıktı.

Bu şekilde Merkez Bankası’nın brüt rezervleri, 7 Nisan haftasında bir önceki haftaya kıyasla 1 milyar 320 milyon dolar azalışla 122 milyar 423 milyon dolardan 121 milyar 103 milyon dolara da inmiş oldu.

 

Kaynak:  Karar.com.tr

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler