Sosyal Medya

Döviz

Euro ve dolar yine rekor kırdı

Geçtiğimiz günlerde artışını sürdürmeye devam eden euro ve dolar kuru hareketliliğine devam etti. Dolar TL 19.48 ile zirveyi yeniledi. Euro…

Euro ve dolar yine rekor kırdı

Geçtiğimiz günlerde artışını sürdürmeye devam eden euro ve dolar kuru hareketliliğine devam etti. Dolar TL 19.48 ile zirveyi yeniledi. Euro TL ise gün içi 21.58 görerek rekorunu tazeledi.

Gözlerin çevrildiği Fed’in faiz kararı öncesi dolar ve euro kurunda da hareketlilik sürmeye devam ediyor. Son iki yılda birçok kez rekor tazeleyen dolar ve euroda yukarı ivmeli hareket sürerken, 3 Mayıs Çarşamba günü, euro bir kez daha tarihi zirvesini yeniledi. Dolar ise bankalararası piyasada rekor kırdı.

Dolar/TL bu sabah 19.48 ile rekor kırarak güne başladı. Bu verilere göre TL dolar karşısında depremden bugüne geçen üç ayda yüzde 3.4 değer kaybetmiş oldu. Döviz ve altın alım satım işlemleri arasındaki fark ise (spread) TCMB talimatıyla belirgin açık kalmaya devam ediyor.

Euro TL de gün içi en yüksek 21.56 görerek rekor yeniledi. Gün içerisinde sınırlı düşüşe geçen Euro TL 21.50 bandında işlem görüyor.

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler