Sosyal Medya

Döviz

Elinde doları olanlara kötü haber! Bakan Şimşek’ten açıklama

Orta Doğu'da başlayan savaş ve ülkemizdeki enflasyon krizi ile birlikte dolar 28 TL'yi aştı. Yatırımcıların gözü şimdi yarın açıklanacak Merkez Bankası faiz kararına dikmiş durumda. Piyasalarda büyük bir heyecan ve bekleyiş sürerken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten dolar konusunda bir açıklama geldi.  

Elinde doları olanlara kötü haber! Bakan Şimşek’ten açıklama

Orta Doğu’da başlayan savaş ve ülkemizdeki enflasyon krizi ile birlikte dolar 28 TL’yi aştı. Yatırımcıların gözü şimdi yarın açıklanacak Merkez Bankası faiz kararına dikmiş durumda. Piyasalarda büyük bir heyecan ve bekleyiş sürerken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten dolar konusunda bir açıklama geldi.

 

 

Jeopolitik krizler ve ekonomik mesajlar sonrasında dolar, yeni rekorlara imza atarak yükselmeye devam ediyor. Yatırımcılar, yarın açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararını beklerken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Çöldeki Davos” olarak anılan “Geleceğe Yatırım Girişimi (FII) Konferansı”na katılarak dolar/TL hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 

Dolar sahipleri için dikkat çeken bir açıklama geldi, zira Bakan Şimşek, dolar konusundaki beklentileri açıkladı.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Çöldeki Davos” olarak adlandırılan “Geleceğe Yatırım Girişimi (FII) Konferansı”na katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Şimşek, dolar ve enflasyondaki yükselişi engellemek için atılan adımların etkili olacağını vurguladı. “Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi programını destekliyor. Politika faizlerini, geçmiş 12 ayın değil gelecek 12 ayın enflasyon beklentileri ile karşılaştırmak doğru olacaktır.” dedi. Ayrıca, “Program devam ediyor ancak Merkez Bankası’nın rezervleri 26 milyar dolar arttı. CDS (Kredi Temerrüt Takası) oranları 300 baz puan düştü. Doğru yoldayız. Ekonomi programımız belirli bir takvime tabii. Sonuçlar alındıkça güven artacak, portföy ve doğrudan yabancı yatırımı artacak, dolar değer kaybedecek ve enflasyon hızla düşecektir.” şeklinde konuştu.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler