Sosyal Medya

Borsa

Citigroup, küresel hisse senedi tahminlerini revize etti

Citigroup hisse senedi stratejistleri küresel hisse senedi piyasaları için tavsiye ve beklentilerini revize ettiler. Stratejistler, bankacılık sektöründe yaşanan kargaşanın resesyon…

Citigroup, küresel hisse senedi tahminlerini revize etti

Citigroup hisse senedi stratejistleri küresel hisse senedi piyasaları için tavsiye ve beklentilerini revize ettiler.

Stratejistler, bankacılık sektöründe yaşanan kargaşanın resesyon riskini artırmasına bağlı olarak küresel karların bu yıl yüzde 5 daralmasının büyük olasılık olduğunu vurguladı.

Citi stratejistleri hazırladıkları raporda, “Bankacılık sektöründe gerilim bize parasal sıkılaştırmanın sonuçlarını hatırlattı. Yatırımcıların dikkatlerinin zaman geçtikçe yüksek faiz riskinden resesyon riskine kayacağını düşünüyoruz” değerlendirmesini yaptılar.

Yatırımcılar, teknoloji sektörü hisseleri için tavsiyelerini “ağırlığını artır”a çıkarırken, ABD hisse senetlerinin Avrupalı benzerlerinin üzerinde performans göstereceklerini öngörerek bu hisseler içi de tavsiyelerini “ağırlığını artır” olarak belirlediler. Avrupa hisse senedi piyasası için tavsiye ise “ağırlığını artır” seviyesinden “nötr”e düşürüldü.

Citigroup stratejistleri, kısa vdade onaklığını devam etmesinin büyük olasılık olduğunu, ABD’de yılın ikinci yarısı için beklenen resesyonu piyasa fiyatlarını etkileyeceğini de vurguladılar.

 

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler