Sosyal Medya

Borsa

Borsada yeni fiyat adımı düzenlemesi devreye girecek

Borsa İstanbul, fiyat adımı ve kotasyon yayılma aralıklarında yapılan yeni düzenlemeyi 6 Kasım Pazartesi gününden itibaren uygulamaya koyacak.

Borsada yeni fiyat adımı düzenlemesi devreye girecek

Borsa İstanbul AŞ Pay Piyasası Operasyon Direktörlüğü, geçtiğimiz Ağustos ayında bu değişikliği duyurarak fiyat adımı ve kotasyon yayılma aralıklarında değişiklik yapılacağını belirtmişti.

Yapılan düzenlemeye göre, pay senetleri, gayrimenkul sertifikaları, kira sertifikaları ve yatırım fonları gibi sermaye piyasası araçlarının işlem gördüğü pazarda fiyat adımları ve kotasyon yayılma aralıkları değiştirilecek. Bu değişiklikler, bu araçlarla işlem yapan yatırımcıları ve kurumları etkileyecek.

6 Kasım Pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girecek olan bu düzenleme, borsa yatırım fonları için önemli bir değişiklik de getiriyor. Artık borsa yatırım fonlarına özel bir açılış seansı uygulanacak.

Söz konusu düzenlemeye göre, borsa yatırım fonu işlem sıralarının seans akışı içerisine 09.40-09.56 arası emir toplama ve 09.56-10.00 saatleri arasında eşleştirme seanslarından oluşan bir açılış seansı eklendi.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler