Sosyal Medya

Borsa

Borsa İstanbul’da iki hisse yasak getirildi

Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında iki hisseye yasak getirildiğini açıkladı.

Borsa İstanbul’da iki hisse yasak getirildi

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada KIMMR.E ve PEGYO.E hisselerine 20 Ekim’e kadar geçerli olmak üzere açığa satış ve kredili işlemler yasağı getirildiği belirtildi.

BORSA İSTANBUL A.Ş.’NİN KAP’A YAPTIĞI DUYURU

BISTECH Pay Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu / KIMMR, PEGYO

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KIMMR.E ve PEGYO.E paylarında 22/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.”

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler