Sosyal Medya

Borsa

İnfo Yatırım yılın ilk halka arzını gerçekleştirdi

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kapasitesinin artırılması için borsada işlem görmeye başlayan Hun Yenilenebilir Enerji’nin gong töreni, İnfo Yatırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yenilenebilir…

İnfo Yatırım yılın ilk halka arzını gerçekleştirdi

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kapasitesinin artırılması için borsada işlem görmeye başlayan Hun Yenilenebilir Enerji’nin gong töreni, İnfo Yatırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kapasitesinin artırılmasının Türkiye’nin kalkınması ve dışa bağımlılığının azaltılmasında önemli rol oynadığının altının çizildiği törende İnfo Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp, Hun Yenilenebilir Enerji halka arzının son dönemin en yüksek katılımıyla gerçekleştiğini ve halka arzın yaklaşık üç katı talep gördüğünü ifade etti.

İnfo Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp, “Şirketlerimizin ürettikleri değeri halka arz yoluyla yatırımcıların ilgisine sunması ve gelişim için güç kazanmaları, ekonomimiz açısından stratejik öneme sahip. Bugün burada Hun Yenilenebilir Enerji’nin gong töreni için bir araya geldik. 15-16 Şubat tarihleri arasında İnfo Yatırım liderliğinde gerçekleşen Hun Enerji’nin halka arzını 243 bin 100 yatırımcı ve 3 kat talep ile sonlandırdık. Başarılı ve büyüme oranları yüksek olan şirketlerin faaliyetlerini genişletmesi için başta kurumsallaşma olmak üzere, alternatif finansman kaynaklarına ulaşmaları açısından halka arzlar şirketlere büyük yarar sağlamaktadır. Son dönemlerin en yüksek katılımlı halka arzı olarak nitelendirebileceğimiz bu iş birliğinin sonuçlarından oldukça memnunuz. Yatırımcılardan gelen bu yoğun talep için teşekkür ederiz. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, başta İnfo Yatırım’a güvenerek bizlerle iş birliği yapan Hun Enerji Ailesi’ne, konsorsiyum üyelerine, Sermaye Piyasası Kuruluna, Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşuna, Takasbank’ın tüm yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

infoyatirim.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler