Sosyal Medya

Genel

HSBC, Sandbox metaverse içinde yer alan ilk küresel finansal hizmetler sağlayıcısı oldu

The Sandbox, dünyanın en büyük uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler sağlayıcılarından biri olan HSBC ile yeni bir işbirliğine gittiğine gittiğini…

HSBC, Sandbox metaverse içinde yer alan ilk küresel finansal hizmetler sağlayıcısı oldu

The Sandbox, dünyanın en büyük uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler sağlayıcılarından biri olan HSBC ile yeni bir işbirliğine gittiğine gittiğini duyurdu.

The Sandbox yaptığı açıklamada, HSBC ile bu işbirliğinin The Sandbox metaversede dünya çapındaki sanal topluluklar için küresel finansal hizmet sağlayıcıları ve spor topluluklarıyla etkileşim kurmak için bir sürü fırsat açacağını savundu.

Açıklamada, “The Sandbox ve HSBC arasındaki çığır açan ortaklık çerçevesinde HSBC, spor, e-spor ve oyun meraklılarıyla etkileşim kurmak ve onlarla bağlantı kurmak için geliştirilecek olan The Sandbox metaverse’de sanal gayrimenkul olan bir LAND arsasını satın alacak” denildi.

Anlaşma, diğer küresel kuruluşlara Web3’te merkezi olmayan ve oyunlaştırılmış teklifler yoluyla kullanıcıların metaversede daha güçlü deneyimler yaşama taleplerini karşılamak üzere yenilik yapmaya devam etmelerinin kapısını açacak.

Birçoğu blok zincir teknolojisi üzerine kurulu olan Metaverse sanal dünyaları, kullanıcılara etkileşimli ve sürükleyici deneyimler sunuyorlar. Küresel metaverse pazarının 2019’daki 45,4 milyar dolardan 2030’da 1,5 trilyon dolara çıkması bekleniyor.

 

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler