Sosyal Medya

Borsa

ATP’nin, Dokuz aylık geliri yüzde 112 büyüyerek 331,5 Milyon TL oldu

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) 2022 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını yayınladı...

ATP’nin, Dokuz aylık geliri yüzde 112 büyüyerek 331,5 Milyon TL oldu

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) 2022 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını yayınladı. Şirketin 2022 yılı ilk dokuz ayında geliri %112 büyüyerek 331,5 Milyon TL olarak gerçekleşirken, Brüt Karı %149 artarak 166,4 Milyon TL’ye ulaştı. Dönem Karı da %87 artarak 85,3 Milyon TL olarak gerçekleşti.

Sonuçları değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, “Şirketimiz 2022 yılının üçüncü çeyreğinde   büyümesini sürdürdü. Dünya ekonomilerinde ve yakın coğrafyamızda yaşanan belirsizliklere karşın sürdürülebilir bir büyüme göstermemiz orta ve uzun vadeli planlarımızın bir sonucudur” dedi. ATP’nin finanslar metriklerde yükselişini sürdürdüğünü  belirten Cinali, “Yüksek enflasyon ortamının iş dinamiklerini etkilediği bir dönemde ciromuzdaki reel büyümeden memnunuz. Gelecek dönemlerdeki atılımların finansallarımızı daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz. ArGe ve pazarlama aktivitelerimiz ve yeteneğe yaptığımız yatırımlarla hedeflerimize planlarımız çerçevesinde ulaşmaktayız” şeklinde açıklamalarına devam etti.

Yılın ilk yarısında önemli stratejik atılımlar yaptıklarını paylaşan Cinali: “Yatırımlarımızın meyvelerini ikinci yarıda da almaya devam ettik. Subway için hızlı servis restoran çözümünü portföyümüze ekledik. Android üzerinde geliştirdiğimiz Zenia Kiosk’u da, Konuk Ağırlama Teknolojileri çözüm portföyümüze kattık. Denemelerine Galataport’ta başladık. Son tüketicilerden olumlu dönüşler aldık. Aldığımız geri dönüşler doğrultusunda ürüne son şeklini verip, pazara sunmayı hedefliyoruz. ATP GSYO ile gerçekleştirdiğimiz AtaExpress (Tıklagelsin ve Fiyuu) yatırımında büyüme odaklı adımları desteklemekteyiz.  AtaExpress’in hizmet verdiği marka sayısını yükseltmesini sağlayacak teknolojilere katkılarda bulunarak şirketin çevrimiçi sipariş ve teslimat sektörlerindeki pazar payını ve değerini artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler