Sosyal Medya

Genel

Tofaş ve Ford’da üretime ara

Otomobil devi Tofaş ve Ford‘un Bursa’da bulunan fabrikaları Ağustos ayında belli tarihlerde, çalışanların izin kullanması ve bakım-onarım çalışmaları nedeniyle üretime…

Tofaş ve Ford’da üretime ara

Otomobil devi Tofaş ve Ford‘un Bursa’da bulunan fabrikaları Ağustos ayında belli tarihlerde, çalışanların izin kullanması ve bakım-onarım çalışmaları nedeniyle üretime geçici olarak ara verecek.

Tofaş ve Ford, Bursa’da yer alan fabrikalarında belli tarihler arasında üretime ara vereceğini duyurdu. İki otomobil devi çalışanların izin kullanımı ile bakım-onarım çalışmalarından dolayı üretime ara verdiğini açıkladı.

Tofaş’tan KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz Bursa fabrikasında 08.08.2022 – 21.08.2022 tarihleri arasında planlı izin kullanımı, üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verilecektir. Bahse konu dönemde çalışanlarımız yıllık izin hak edişlerini kullanacak olup, fabrikamızda nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir.”

Ford Otomotiv ise, KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Fabrikalarımızda aşağıda belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarımızda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Yeniköy fabrikamızda ayrıca yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanma çalışmaları gerçekleştirilecektir.”

Gölcük Transit Hattı: 1-15 Ağustos
Gölcük Custom Hattı: 1-12 Ağustos
Yeniköy Fabrikası: 1-25 Ağustos
Eskişehir Fabrikaları: 1-15 Ağustos

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler