Sosyal Medya

Genel

Samsung çip krizini aşmak için kolları sıvadı

Samsung Electronics, çip teknolojisinde liderliği sürdürmek için 2028 yılına kadar Güney Kore’de yaklaşık 20 trilyon won değerinde (yaklaşık 273 milyar…

Samsung çip krizini aşmak için kolları sıvadı

Samsung Electronics, çip teknolojisinde liderliği sürdürmek için 2028 yılına kadar Güney Kore’de yaklaşık 20 trilyon won değerinde (yaklaşık 273 milyar TL) yatırım yapmayı planladığı yeni bir yarı iletken araştırma ve geliştirme kompleksinin temelini attığını açıkladı.

Dünyanın en büyük bellek çipi imalatçısı ve ikinci en büyük çip fason üreticisi Samsung Electronics, Seul’un güneyindeki Giheung’daki yeni tesisin, bellek ve sistem çipleri için yeni nesil cihazlar üzerinde ileri düzey araştırmalara ve aynı zamanda uzun vadeli bir yol haritasına bağlı kalınarak yeni teknolojilerin geliştirilmesine öncülük edeceğini açıkladı.

Açıklamada, “Samsung Electronics, yarı iletkenin sınırlarını aşmaya çalışıyor” ifadeleri kullanıldı.

Temel atma törenine Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee ve üst düzey yöneticiler katıldı. Lee törende yaptığı açıklamada, “Öncelikle yatırım yapma ve teknolojiye ağırlık verme geleneğimizi sürdürmemiz gerekiyor” dedi.

Samsung, Lee’nin daha sonra çip işletme çalışanlarıyla bir araya geldiğini ve yarı iletkendeki liderliğini açık ara sürdürmek için teknolojiyi güvence altına almanın yollarını tartışmak üzere yöneticilerle ayrı ayrı görüştüğünü bildirdi.

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler