Sosyal Medya

Genel

Ember: Küresel iklim hedefleri için Avrupa’nın yenilenebilir enerjide büyümesi şart

Bağımsız düşünce kuruluşu Ember, küresel iklim hedeflerinin yakalanabilmesi için Avrupa’nın yenilenebilir enerji kurulumda daha yüksek oranda bir büyüme göstermesi gerektiğini…

Ember: Küresel iklim hedefleri için Avrupa’nın yenilenebilir enerjide büyümesi şart

Bağımsız düşünce kuruluşu Ember, küresel iklim hedeflerinin yakalanabilmesi için Avrupa’nın yenilenebilir enerji kurulumda daha yüksek oranda bir büyüme göstermesi gerektiğini bildirdi.

Avrupa Birliği’nin güneş enerjisi kurulumlarında küresel iklim hedeflerinin yakalanmasını sağlayacak kadar hızlı ilerlemediğini belirten Ember, izin süreçlerinin yavaş ilerlediğine dikkat çekti.

AB’nin küresel ısınmanın 1,.5 derecede tutulması hedefine öngörülen katkıyı verebilmesi için 2026 yılına kadar 76 GW ek yenilenebilir enerji kurulumu yapması gerektiğini belirten Ember, yaptıkları tahminlerin gelecek 4 yılda sadece 38 GW yenilenebilir enerji kurulumu yapılabileceğine işaret ettiğini vurguladı.

Rüzgar enerjisi kurulumlarının güneşten daha yavaş ilerlediğini de vurgulayan Ember, 2018’den bu yana yılda ortalama 10 GW’lik yeni kurulum yapıldığını ve bu hızla ilerlenmesi halinde 2026 hedefinin ancak yüzde 54’üne ulaşılabileceğini de belirtti.

 

 

foreks.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler