Sosyal Medya

Borsa

Deniz Yatırım ‘Model Portföy’ünü Güncelledi…

LOGO ve YATAS’ı Model Portföyümüzden çıkartıyor, FROTO ve KONTR’u Model Portföyümüze ekliyoruz...

Deniz Yatırım ‘Model Portföy’ünü Güncelledi…

FROTO’yu Model Portföyümüze ekliyoruz

Hisseyi 484,00 TL 12 aylık hedef fiyat önerisiyle 07 Eylül 2022 tarihi itibarıyla Model Potföyümüze dahil ediyoruz. Hisse, yılbaşından bu yana nominal olarak %47 pozitif, BIST 100 Endeksi’ne rölatif olarak ise %19 negatif performans gösterdi. Hissenin yılbaşı ve endeksteki güçlü yükselişin başladığı Temmuz ortasından bu yana endeksin gerisinde kalmış olması, Romanya yatırımının güçlü büyümeyi destekleyecek olması ve iç pazarda yüksek karlılığını korumaya devam etmesi dolayısıyla beğeniyoruz. Ford Otomotiv, son 12 aylık verilere göre 9,5x F/K ve 10,1x FD/FAVÖK çarpanları ile işlem görüyor.

Bu kapsamda FROTO’yu 2022 yılı genel gözden geçirme sürecimiz kapsamında Model Portföyümüze ekliyoruz.

KONTR’u Model Portföyümüze ekliyoruz

Hisseyi 63,00 TL 12 aylık hedef fiyat önerisiyle 07 Eylül 2022 tarihi itibarıyla Model Potföyümüze dahil ediyoruz. Hisse, yılbaşından bu yana nominal olarak %247 pozitif, BIST 100 Endeksi’ne rölatif olarak de %90 pozitif performans gösterdi. Söz konusu güçlü performansa karşılık sektördeki güçlü konumu, yeni yatırımları, güçlü büyümesi, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermesi ve döviz bazlı gelir yapısı dolayısıyla beğenmeye devam ediyoruz. Kontrolmatik Teknoloji, son 12 aylık verilere göre 41,3x F/K ve 45,9x FD/FAVÖK çarpanları ile işlem görüyor.

Bu kapsamda KONTR ’u 2022 yılı genel gözden geçirme sürecimiz kapsamında Model Portföyümüze ekliyoruz.

LOGO’yu Model Portföyümüzden çıkarıyoruz

21 Mart 2022’de dahil ettiğimiz Logo Yazılım’ı (LOGO) %13,6 nominal performans ile Model Portföy’ümüzden çıkartıyoruz.

YATAS’ı Model Portföyümüzden çıkarıyoruz

29 Nisan 2022’de dahil ettiğimiz Yataş’ı (YATAS) %26,2 nominal performans ile Model Portföy’ümüzden çıkartıyoruz.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Deniz Yatırım

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler