Sosyal Medya

Ekonomi

İsrail’le normalleşme sürecinde kritik ve beklenen adım: Karşılıklı büyükelçi atanacak

İsrail’le Türkiye arasında geçtiğimiz aylarda başlayan normalleşme sürecinde en kritik dönemeçlerden biri dönüldü. İki ülkenin eş zamanlı olarak yaptığı açıklamada,…

İsrail’le normalleşme sürecinde kritik ve beklenen adım: Karşılıklı büyükelçi atanacak

İsrail’le Türkiye arasında geçtiğimiz aylarda başlayan normalleşme sürecinde en kritik dönemeçlerden biri dönüldü. İki ülkenin eş zamanlı olarak yaptığı açıklamada, 2018 yılında maslahatgüzar düzeyine indirilen diplomatik ilişkileri yeniden büyükelçi seviyesine çıkaracağı ilan edildi.

ÇAVUŞOĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZA ARZ ETTİKTEN SONRA SÜREÇ BAŞLAYACAK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye olarak İsrail’e Büyükelçi atama kararı aldık. Önümüzdeki süreçte atayacağımız büyükelçiler konusunu Cumhurbaşkanımıza arz ettikten sonra süreç resmen başlamış olacak” dedi.

İSRAİL: BÖLGESEL İSTİKRARA KATKIDA BULUNACAK

İsrail Başbakanı Yair Lapid’in ofisinden yapılan açıklamadaysa, İsrail ile Türkiye’nin tam diplomatik ilişkileri yeniden tesis etme kararı aldığı ve karşılıklı büyükelçi ataması yapılacağı belirtildi.

Lapid’in açıklamasında, “İlişkilerin seviyesini yükseltmek, iki halk arasındaki ilişkilerin derinleşmesine, ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerin genişlemesine ve bölgesel istikrara katkıda bulunacaktır” denildi.

Kısa Dalga

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam engelleyici algılandı!!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatın ve sayfayı yenileyin.