Sosyal Medya

Genel

Çin’den uyarı mesajı: “Ing-wen Tayvan’ın yıkımını hızlandırıyor”

Çin Devlet Konseyi Tayvan İşleri Ofisi, Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen ve diğer yetkililere yönelik bir uyarı mesajı yayımladı. Pelosi’nin…

Çin’den uyarı mesajı: “Ing-wen Tayvan’ın yıkımını hızlandırıyor”

Çin Devlet Konseyi Tayvan İşleri Ofisi, Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen ve diğer yetkililere yönelik bir uyarı mesajı yayımladı. Pelosi’nin ziyareti esnasında yayımlanan mesajda, “Ing-wen’in Tayvan’ın ‘kendi yıkımını hızlandırdığı” kaydedildi.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’a yaptığı resmî ziyaret sonrası Çin’in agresif politikaları devam ederken Pekin yönetiminden zehir zemberek bir açıklama daha geldi.

Çin Devlet Konseyi Tayvan İşleri Ofisi’nden yapılan açıklamada, Tayvan’ın bağımsızlığının ve ayrılıkçıların asla başarılı olamayacağı ifadelerine yer verilerek, çeşitli uyarılarda bulundu.

“Tsai Ing-wen ve yetkilileri, ‘bağımsızlık’ provokasyonu yapmak için dış güçlerle işbirliği yapmaları konusunda uyarıyoruz” denilen açıklamada, “Bu yalnızca kendi yıkımını hızlandıracak ve Tayvan’ı felaketin uçurumuna itecektir” denildi.

“Çin halkının güçlü yeteneği küçümsenmemelidir”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tarih, ‘Tayvan’ın bağımsızlığı’ için ayrılıkçılığın asla başarılı olmayacağını, ülkenin ve milletin çıkarlarına ihanet etmenin tam bir başarısızlık olacağını kanıtladı. Kanıtlamaya da devam edecek.

Hiç kimse veya hiçbir güç, Çin halkının ulusal egemenliği ve toprak bütünlüğünü savunma konusundaki güçlü kararlılığını, kararlı iradesini ve güçlü yeteneğini küçümsememelidir.”

 

 

karar.com

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler