Sosyal Medya

Genel

Bu sefer de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt bekleyen 10 soru

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendisine yönelttiği 10 soruya yanıt verdikten sonra saat 23’ü işaret etmişti. Kılıçdaroğlu beklenen paylaşımı yaparak Erdoğan’a cevaplaması…

Bu sefer de Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt bekleyen 10 soru

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendisine yönelttiği 10 soruya yanıt verdikten sonra saat 23’ü işaret etmişti. Kılıçdaroğlu beklenen paylaşımı yaparak Erdoğan’a cevaplaması için 10 soru yöneltti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelttiği 10 soruya yanıt vermiş, “Danışmanlarını ve doktorlarını çağır, saat 23’te sorularımı soracağım” demişti.

Kılıçdaroğlu beklenen paylaşımını yaparak Erdoğan’a 10 soru yöneltti.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe…

Cevaplamaya bir türlü cesaret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum. Bir damla cesaretin varsa sen de benim bu sorularıma yanıt ver.”

Kılıçdaroğlu’nun soruları şöyle:

Damadın 128 milyar doları arka kapıdan düşük kurla kimlere sattı?

Avrupalıların hayat kalitesi korunsun diye Türkiye’yi milyonlarca sığınmacı ve kaçakla doldurdun, huzurumuzu bozma pahasına mahallelerimizi sattın. Bu talimatı sana kim ne karşılığında verdi?

33 şehidimizin katilinin kapısına gidip dakikalarca bekledin. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi etrafa gülücükler saçtın. Sana hakaret eden kişinin ayağına gidip mektubunu “takdim” ettin, “Hamd olsun gündeme gelmedi” dedin. Neden bu kadar eğiliyorsun? Hakkında ne biliyorlar?

Ekonomiyi batırdın. Şakası bile kötüyken kendini ekonomist ilan edip, milyonlarca gencimizi işsiz bıraktın, Türkiye’yi %157 enflasyona mahkum ettin. Hiçbir aklı başında ekonomistin seninle çalışmak istemeyişini kendine nasıl açıklıyorsun?

Paravan vakıflar aracılığıyla çocukların, yüzlerce milyon doları birbirine gönderiyor. Yurt kılıfı altında Manhattan’da gökdelen inşa ediyor, çiftlikler satın alınıyor. Ailece bir araya geldiğinizde, birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Hep merak etmişimdir bunu.

İçişleri Bakanın ne kadar mafya, uyuşturucu baronu varsa fotoğraf çektirirken, sokakları mafyanın kontrolüne geçirdiniz. Bu örgütlerden beklentiniz nedir? Neden hepsi sokağa salıverildi?”

Rahip Brunson’ı teslim ettikten sonra Kaşıkçı’yı da sattın. Ülke itibarını konsolosluk bahçesine gömdün. Neden katile koşa koşa gittin? Ondan ne bekliyorsun? Sana beklediğini verecekler mi Erdoğan?

SADAT’ın Asrika planlarına katılıyor musun? 15 Temmuz’da kaybolan silahların, bu paramiliter yapının elinde olduğunu biliyor musun? Onlara bu rolü kim verdi? Evinde Adnan Tanrıverdi ile ne konuştunuz? Bekledikleri Mehdi kim?

Müzik ve dil yasakları ile gençleri kışkırmanın toplumsal çatışma yaratmanın mı peşindesin? Peşinen söyleyelim, yemezler

NATO’ya atıp tutuyorsunuz. Ben NATO’nun gerekliliğine inanıyorum. NATO’dan çıkmak yerine yabancı askerleri topraklarımızdan çıkaralım diyorum, var mı sende o yürek? Getirebilir misin bunu Meclis’e?”

kk1.jpg

kk2.jpg

kk3.jpg

kk4.jpg

 

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler