Sosyal Medya

Borsa

Beste Naz Süllü: Risk İştahı Toparlanıyor, Kripto Paralarda Düşüş Bitti mi?

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu...

Beste Naz Süllü: Risk İştahı Toparlanıyor, Kripto Paralarda Düşüş Bitti mi?

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı;

“Powell, yarıyıllık Para Politikası Raporu’na ilişkin sunumunun ardından küresel piyasalar nispeten belirsizliğin ortadan kalkmasını yukarı yönde fiyatlıyor. Senato ve Kongre üyelerinin sorguya aldığı Fed Başkanı enflasyon konusunda kesin ve net cevaplar verdi. Piyasa enflasyonla mücadele konusunda Fed’e tam anlamıyla güvenmezken ve bir de resesyon riski varken tam anlamıyla pozitif fiyatlama göremiyoruz. Yine de temmuz ayında 75bp, eylül ayında 50bp ve sonraki aylarda enflasyonda keskin düşüş veya belirtileri görene kadar 50bp faiz artırılacağı ihtimallerinin yükselmesi ile belirsizliğin azaldığını görüyoruz. Ana endekslerde görünüm bugün olumlu ve risk iştahı VIX endeksinin düşmesiyle toparlanma eğiliminde. Küresel piyasalarda bugünkü olumlu koşulların da kripto paralara sirayet etmesini bekliyoruz. Zincir üstü verilerine göre yükseliş tepkisini bazı destekleyebilecek etmenler söz konusu; borsaların BTC rezervleri son 3 yılın en düşük seviyesine geriledi. Haftalık, aylık ve birkaç yıllık aktif Bitcoin’lerin arzı azalmaya geçti. Madencilik ve piyasa fiyatına bağlı veriler dip seviyelere indi. Bireysel ve kurumsal özel fonların da yeni çıkan Bitcoin short fonlarından para çıkışları yaşandı.  BTC/USDT’yi teknik olarak ele aldığımızda haftalık periyotta RSI tüm zamanların en düşük seviyelerinden dönüş yapma çabasında. Saatlik grafiklere geçtiğimizde ise belirgin olan TOBO formasyonunun başlayabilmesi için 21.500$ seviyesinin yukarı yöne kırılması ve fiyatın 19.800-20.000$ seviyelerinin altına inmemesi gerekiyor. Şimdilik ilk direnç denemelerinde düşen hacim piyasanın yeteri kadar iştahlanmadığını gösterse de hem küresel piyasaların hem de zincir üstü verilerin desteği ile Bitcoin 21.500$ seviyesini yukarı kırabilir ve 25.000$ TOBO hedefine ilerleyebilir. Yine de 19.800$ ve gerisi stop loss konularak ihtiyatlı olmak gerekir.”

 

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Beste Naz Süllü

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Bybit Türkiye

BAKMADAN GEÇME

Benzer Haberler